Koniec wypełnianie PITów?

Opublikowano: 7 stycznia 2019 Twój e-PIT

Od stycznia 2019 roku wchodzi w życie rewolucja dotycząca składania rozliczeń podatkowych, zwłaszcza dla wszystkich, którym wypełnianie i obliczanie podatku sprawiało niemały kłopot. Wiele rubryk, które należy wypełnić oraz obliczeń, które należy wykonać często kończy się błędami, które należy poprawiać oraz znudzeniem, zmęczeniem i zepsutym nastrojem, w związku z nieprzyjemnym obowiązkiem obliczania podatku.

Twój e-PIT – przygotowany przez Urząd Skarbowy

Dzięki wprowadzonym nowelizacjom podatnicy uzyskujący przychód z tytułu umowy o pracę, czy też posiadających zarobki pochodzące z dochodów kapitałowych od tego roku mogą całkowicie zapomnieć o uporczywych PITach, bowiem wszystkie formalności z tym związane zostaną zrobione za nich przez Krajową Administrację Skarbową, na podstawie poprzednich składanych rozliczeń podatkowych.

W takim rozliczeniu KAS uwzględnia wszelkie możliwe ulgi i odliczenia, z których mamy możliwość korzystania, jak również dokonuje rozliczeń indywidualnych, wspólnych z małżonkiem, jak również jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

Jeżeli podatnicy, rozliczający się przy pomocy PIT-37 oraz PIT-38 do końca okresu rozliczeniowego, który wypada dnia 30 kwietnia nie zrobią dosłownie nic w związku ze swoim rocznym rozliczeniem wówczas tego dnia automatycznie zostanie wysłana przygotowana przez KAS deklaracja podatkowa do Urzędu Skarbowego, będąca pełnym i poprawnym rozliczeniem.

Oczywiście podatnicy mają możliwość wglądu do swojego druku PIT, który został wypełniony przez Administrację Skarbową. Dodatkowo mogą dokonać zmian i uaktualnień, o których wiedzy nie posiadał jeszcze KAS, jak na przykład nowy numer konta bankowego.

Dzięki sprawdzeniu swojej deklaracji podatkowej podatnicy przekazać mogą swój 1% podatku na wybrany przez siebie dowolnie cel.

Podatnicy będą mieć możliwość sprawdzenia swojego rozliczenia od 15 lutego do końca okresu rozliczeniowego.

Więcej o Twój e-PIT >>

Poprzedni post
Powrót
Następny post
POPULARNE NEWSY