Masz pytania
dotyczące
Programu PIT?

Zadzwoń:

+48 795-795-747

PIT-38 - rozliczenie 2022 / 2023

Formularz PIT-38 wypełniają osoby, które w minionym roku uzyskały dochody kapitałowe – udało im się zbyć prywatnie papiery wartościowe lub udziały w spółkach obdarzonych osobowością prawną. Należy pamiętać, że kluczowa jest data odpłatnego zbycia tych udziałów, a nie nabycia do nich prawa, które może przypadać na zupełnie inny okres. Objęcie udziałów w spółka nie zobowiązuje do rozliczenia podatku za pośrednictwem formularza PIT-38.

Za pomocą formularza PIT-38 rozliczają się także osoby, które w roku 2022 uzyskały dochód, na stałe przebywającymi poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, ale źródło pochodziło z terytorium kraju. W takim wypadku – jeżeli podatnik planuje opuścić Polskę przed upłynięciem terminu składania deklaracji podatkowej – zobowiązany jest on to złożenia deklaracji do 30 kwietnia 2024 roku.

Druk PIT-38 za 2022 rok

Konieczność złożenia formularza PIT-38 powstaje, gdy podatnik dokonał odpłatnego zbycia papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych, pochodnych instrumentów finansowych (a także wynikający z tego faktu korzyści) oraz udziałów w spółkach posiadających osobowość prawną.

Ponieważ przychody pochodzą z giełdy, na początku roku podatnicy, którzy obsługiwani są przez biura maklerskie, mogą otrzymać PIT-8C, zawierający wszystkie koszty, jakie należy uwzględnić w czasie rozliczania z Urzędem Skarbowym. Warunkiem korzystania z takiego rozwiązania jest stały rachunek inwestycyjny, jego zmiana może spowodować występowanie błędów.

Podatnicy, którzy nie korzystają z usług biura maklerskiego zobowiązani są do samodzielnego wypełnienia deklaracji podatkowej.

Wypełnianie PIT-38 2023/ 2024

Formularz PIT-38 rozliczymy szybko i poprawnie przez internet. Program do rozliczenia PIT-38 jest na naszej stronie, istnieje możliwość wypełnienia deklaracji podatkowej także w trybie online. Jeśli nie wiesz jak wypełnić papierowy formularz PIT-38, koniecznie wypełnij i rozlicz zeznanie poprzez nasz program. Oszczędzisz czas wysyłając wypełnioną deklarację przez internet wprost do Urzędu Skarbowego.

Małżonkowie zmuszeni są do składania dwóch oddzielnych deklaracji, ponieważ w przypadku formularzy PIT-38 nie istnieje możliwość wspólnego rozliczania się z Urzędem Skarbowym.

Nasz program pomoże Ci wypełnić PITa

Terminy w PIT-38

Terminem, do którego wypełniony formularz należy złożyć jest dzień 30 kwietnia roku następującego po rozliczanym okresie. Do dnia tego mamy też czas aby dokonać ewentualnych wyliczeń oraz uzupełnień. Wypełnianie i rozliczanie formularza PIT-38 jest niemożliwe bez druku PIT-8C. Druk taki dostaniemy od biura maklerskiego, które prowadzi nasz rachunek inwestycyjny.

Program PIT-38

Poszczęściło Ci się w grze na giełdzie? Sprzedałeś z zyskiem udziały w spółce obdarzonej osobowością prawną? Korzystasz z usług biura maklerskiego, które prowadzi Twój rachunek inwestycyjny? A może je jesteś samotnym wilkiem, który miał naprawdę dużo szczęścia? Jeżeli tak, z pewnością przyda Ci się pomoc przy wypełnianiu formularza PIT-38. Nasz program zapewnia wszelkie wsparcie oraz przeprowadza płatnika przez całą procedurę szybko i bezboleśnie. Wskazuje miejsce, które należy wypełnić, oraz podpowiada, jaką kwotę należy wpisać.

Program PIT-38 pozwala szybko wykonać obowiązek podatkowy, który spędza sen z powiek wszystkim uzyskującym dochody. Dzięki niemu, możesz w prosty sposób wygenerować formularz do przesłania do Urzędu Skarbowego w formie tradycyjne bądź za pośrednictwem systemu e-Deklaracji. Jeżeli nie chcesz instalować żadnego programu na swoim komputerze ze względów bezpieczeństwa, możesz także skorzystać z opcji on-line, jaką oferuje nasza strona.

Najnowsze artykuły o pit 38
Zobacz wszystkie

Z programu PIT 2024 skorzystasz za pomocą komputerów z systemem operacyjnym: Windows, Linux, Macintosh.
Wersja online działa prawidłowo na przeglądarkach: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari.

FUNDACJA STUDENCKA
"MŁODZI-MŁODYM"
 • Adres:
  ul. Bór 116
  42-202 Częstochowa
  województwo śląskie
  NIP: 9492044231
 • Email:
  biuro@fsmm.pl
 • Infolinia:
  795-795-747
PIT 2023 / 2024

Rozlicz PIT za 2023 rok z FSMM.pl. Znajdziesz u nas niezawodny program do wypełniania druków PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami. Nasza aplikacja w wersji do pobrania oraz w wersji online umożliwia wysłanie gotowej deklaracji podatkowej przez Internet prosto do Urzędu Skarbowego za pomocą systemu e-Deklaracji.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1.5% podatku przekazywanego przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych.

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1.5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego.

Pomoc PIT

tel:+48 795-795-747

Pobierz darmowy program PIT 2023/2024 i rozlicz się w 3 prostych krokach!

Bez wychodzenia z domu, bez kolejek!

 • 1

  Wybierz druki PIT

 • 2

  Wypełnij PIT w 4,57 min

 • 3

  Wyślij PIT do ministerstwa Finansów