Masz pytania
dotyczące
Programu PIT?

Zadzwoń:

+48 795-795-747

PIT-36L za 2022 rok

Formularz ten dotyczy podatników, prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą lub będących wspólnikami w spółkach osobowych, którzy rozliczają się za pomocą podatku liniowego. Oznacza to, że w terminie do 20 stycznia 2023 roku złożyli oni odpowiednie oświadczenie o tym, w jaki sposób chcą być rozliczani w danym roku. W przypadku osób prowadzących działalność w tzw. działach specjalnych produkcji rolnej, powinni byli oni złożyć wniosek do 1 grudnia 2023 roku.

Do podatku opłacanego wedle tego druku stosuje się 19% niezależnie od uzyskanego przychodu. Nie przewiduje on jednak kwoty wolnej od podatku oraz 32% od nadwyżki wynikłej z osiągnięcia przychodu w wysokości 85 828 zł.

W przypadku przedsiębiorców pozyskujących przychodu z różnych źródeł, możliwe, że konieczne będzie złożenie także innych formularzy. Jeżeli podatnik lub wspólnik pozyskiwał w minionym roku przychód z usług (nie w ramach sprzedaży), wykonując czynności na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy, z którym podpisał umowę w minionym roku, traci on prawo do podatku liniowego, przechodząc na rozliczenie w skali podatkowej. Musi zatem spłacić wynikłą z tego faktu różnicę wraz z odsetkami za zwłokę. W takim wypadku powinien złożyć normalny formularz PIT-36.

Druk PIT-36L za 2022 rok

Druku PIT-36L nie można wypełniać razem ze współmałżonkiem, ponieważ konieczne jest przedstawienie ciągłości wszystkich uzyskiwanych przychodów, od których możliwe byłoby obliczenie należnego podatku. Nie można także składać tego zeznania jako osoba samotnie wychowująca dziecko ani też w połączeniu z innych przychodami.

Wypełnianie PIT-36L 2023/2024

Złożenie zeznania podatkowego PIT-36L upoważnia jedynie do odliczenia od dochodu: składek ZUS i IKZE, a od podatku: składki na ubezpieczenie zdrowotne i ulgi abolicyjnej. Żadne inne ulgi nie obowiązują przy wypełnianiu PIT-36L.

Podatnik może także przekazać 1% swojego podatku dla organizacji pożytku publicznego. W programie PIT-36L znajduje się lista dostępnych organizacji, z której można wybrać jedną albo zaproponować własną, wpisując odpowiednie dane we wskazanych polach.

Wypełnij PIT w 5 minut z naszym programem!

Terminy w PIT-36

Dla druku PIT-36 istotnym terminem jest dzień 30 kwietnia 2024 roku, który to jest terminem nieprzekraczalnym. Jest to ten sam termin, w którym składa się większość formularzy PIT. W przypadku tego druku nie obowiązują inne terminy, z wyjątkiem terminu złożenia deklaracji o chęci korzystania lub rezygnacji z tego rodzaju opodatkowania, którą składa się raz, gdyż w późniejszych latach uznana jest za domyślną.

Program PIT-36

Prowadzisz własną działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym, a zbliża się termin złożenia zeznania? Zaczynasz panikować, ponieważ nie wiesz, jak wypełnić deklarację, kiedy jesteś wspólnikiem spółki osobowej? Czerpiesz przychody z jednego ze specjalnych działów produkcji rolnej i musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, a nie wiesz jak? Jeżeli tak, nasz program PIT-36L przyjdzie Ci z pomocą.

Przygotowaliśmy aplikację, którą możesz zainstalować na swoim komputerze, dzięki czemu zawsze będziesz miał dostęp do swoich deklaracji – jest to cenna zaleta, zwłaszcza, gdy konieczna jest korekta zeznania. Możesz też szybko i sprawnie wypełnić i wydrukować formularz PIT-36L i zanieść go samodzielnie do Urzędu Skarbowego. Wreszcie możesz wejść na stronę i wypełnić druk on-line, aby następnie przesłać go za pomocą systemu e-Deklaracji, mając pewność, że na każdym etapie Twoje dane są bezpieczne. Program PIT-36L pozwoli Ci w szybki i łatwy sposób rozprawić się z koszmarem każdego podatnika.

Najnowsze artykuły o PIT 36L
Zobacz wszystkie

Z programu PIT 2024 skorzystasz za pomocą komputerów z systemem operacyjnym: Windows, Linux, Macintosh.
Wersja online działa prawidłowo na przeglądarkach: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari.

FUNDACJA STUDENCKA
"MŁODZI-MŁODYM"
 • Adres:
  ul. Bór 116
  42-202 Częstochowa
  województwo śląskie
  NIP: 9492044231
 • Email:
  biuro@fsmm.pl
 • Infolinia:
  795-795-747
PIT 2023 / 2024

Rozlicz PIT za 2023 rok z FSMM.pl. Znajdziesz u nas niezawodny program do wypełniania druków PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami. Nasza aplikacja w wersji do pobrania oraz w wersji online umożliwia wysłanie gotowej deklaracji podatkowej przez Internet prosto do Urzędu Skarbowego za pomocą systemu e-Deklaracji.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1.5% podatku przekazywanego przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych.

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1.5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego.

Pomoc PIT

tel:+48 795-795-747

Pobierz darmowy program PIT 2023/2024 i rozlicz się w 3 prostych krokach!

Bez wychodzenia z domu, bez kolejek!

 • 1

  Wybierz druki PIT

 • 2

  Wypełnij PIT w 4,57 min

 • 3

  Wyślij PIT do ministerstwa Finansów