Aktualności2015-03-16

Spełniamy marzenia setek tysięcy młodych ludzi!

Spełniamy marzenia setek tysięcy młodych ludzi!

Wszyscy mamy jakieś marzenia. Niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania, konsekwentnie dążymy do celu. Niektórym się to udaje, inni z marzeń wyrastają lub po prostu gdzieś po drodze z nich rezygnują. To błąd, ponieważ nigdy nie powinniśmy się poddawać – nasze marzenia to my. Spełnienie choćby tych najmniejszych możemy uznać za nasz życiowy sukces!

Jak wiecie liczba naszych podopiecznych to ponad 4000 oddzielnych rejestracji. Część z tych Partnerów to osoby indywidualne, część z nich to jednostki organizacyjne, takie jak szkoła, przedszkole czy np. klub sportowy. Tak więc jeśli te cztery tysiące przemnożymy przez liczbę uczniów, zawodników i sympatyków danej organizacji lub stowarzyszenia, da nam to całkiem pokaźną liczbę osób, które wspieramy. Osób, wspólnie z którymi zmieniamy świat na lepszy, ale także, dla których tutaj jesteśmy po to, aby spełniać ich marzenia.

Spełniamy marzenia szkół i klubów sportowych

Nie jesteśmy w stanie spełnić każdego marzenia ucznia w zarejestrowanej szkole czy każdego zawodnika w klubie sportowym. Co innego jednak, gdy zgłoszą się oni do nas jako osoby indywidualne – wtedy skupiamy się tylko i wyłącznie na ich spersonalizowanych potrzebach. Należy jednak pamiętać, że istnieje jeszcze coś takiego jak marzenia, potrzeby, cele i projekty wspólne, a nie bez kozery możemy powiedzieć, że na tym znamy się naprawdę bardzo dobrze. W ciągu niemal dziesięciu lat działalności fundacji dorobiliśmy się łatki "naczelnego uzdrowiciela polskich szkół i klubów sportowych". O tym, że jedziemy w dobrym kierunku, świadczą podziękowania, składane nam przez dyrektorów szkół, przedszkoli oraz prezesów i trenerów w klubach sportowych.

Oczywiście nie chodzi nam o to, aby przechwalać się i prezentować swoje zasługi. Nie w tym rzecz. Chcemy natomiast zwrócić Waszą uwagę na to, że nasz pomysł na odmianę polskich szkół i przedszkoli, dofinansowanie dla zdolnych czy wsparcie dla niepełnosprawnych i osób w ciężkiej sytuacji życiowej działa. A pomysł ten jest prostszy niż szkolna linijka: wystarczy pozyskiwać 1% z podatku dochodowego.

Jeden procent zmienia oblicze polskich oświaty... i nie tylko!

Większość osób kojarzy działalność Fundacji oraz zbiórkę 1% podatku dochodowego z pomocą dla osób niepełnosprawnych lub chorych, w szczególności dzieciaków. Oczywiście to słuszne skojarzenie, ponieważ i my w ten sposób tym osobom pomagamy. Należy jednak pamiętać o tym, że jeden procent to także możliwość na zdobycie dodatkowych środków pieniężnych dla szkół, przedszkoli, bibliotek, domów kultury, muzeów, klubów i drużyn sportowych, schronisk i przytulisk dla zwierząt, klubów hobbystycznych, stowarzyszeń i organizacji, bractw rycerskich i grup rekonstruktorskich, a nawet fanklubów (sic!). Wszystkie te jednostki organizacyjne, jak fachowo powinniśmy je nazywać, są potencjalnymi podmiotami zbierającymi jeden procent. I tak nie wymieniliśmy wszystkich - lista jest naprawdę duża.

Początkowo nasza oferta zbiórki środków z 1% skierowana była wyłącznie do dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz prezesów klubów sportowych. Pomysł ze zbieraniem jednego procenta dla szkół i przedszkoli był poniekąd innowacyjny i przyniósł spodziewane efekty w postaci coraz większego zainteresowania innych placówek. Przez te dobrych kilka lat udało nam się zaniedbane i uboższe placówki wspomóc zastrzykiem gotówki. Sukces 1% dla szkół to konkretne działania, takie jak remonty klas i budynków, zakup sprzętu i mebli, zaopatrzenie dla bibliotek i klas informatycznych (sprzęt komputerowy i telewizory), dofinansowanie do posiłków dla uczniów z rodzin uboższych lub w trudnej sytuacji finansowej. Wszystko to udało nam się zrealizować, ale nie osiadajmy na laurach, wiele jest jeszcze do zrobienia.

W ślad za szkołami z dofinansowań skorzystały kluby sportowe. Kupiliśmy sprzęt, wyremontowaliśmy boiska i bieżnie, zawodnicy założyli wreszcie klubowe stroje. Następne w kolejce były stowarzyszenia, domy kultury i inne grupy oraz organizacje. Wszędzie tam 1% zdał egzamin i udowodnił, że dla chcącego nic trudnego.

Osobną grupę podopiecznych stanowią osoby indywidualne – tutaj najlepiej widać potęgę zbiórki pieniędzy. Z uzyskanych środków udało się nam zakupić specjalistyczne wózki inwalidzkie, sprzęt rehabilitacyny i leki dla niepełnosprawnych. Utalentowane osoby z pasją zdobyły upragniony rower, sprzęt fotograficzny lub opłaciły studio nagrań.

Tajemnica jednego procenta to jego uniwersalność

Aby móc zbierać 1%, odpisywany z podatku dochodowego, potrzebujemy wyznaczyć cel, który poprzez uzyskane środki będziemy realizować. Może to być np. jakiś proces lub jednorazowy zakup. Najistotniejsze jednak jest to, aby cel naszej zbiórki pokrywał się z celami statutowymi Fundacji Studenckiej "Młodzi-Młodym". Do naszych celów należą między innymi: rozwój polskiej edukacji, dofinansowanie uzdolnionych sportowców, szerzenie kultury, rozwój młodych ludzi (i nie tylko młodych), pomoc dla osób niepełnosprawnych i chorych oraz ratowanie zwierząt. Jeśli zatem marzenia Twoje lub szkoły czy klubu pokrywają się z tym, co zapisane w statucie, znaczy to że możesz zgłosić się do nas, aby rozpocząć własną zbiórkę pieniędzy.

Sekretem sukcesu 1% jest jego dostępność praktycznie dla wszystkich oraz uniwersalność. Możesz zbierać jako sportowiec, szkoła, niepełnosprawny gitarzysta czy zapalony kolekcjoner znaczków. Pamiętajmy także, że pieniądze co roku odpisywane są z procenta podatku przez miliony Polaków. Odpisuje Twoja mama, babcia i wujek a Twój kot i pies, gdyby tylko mógł, też odpisywałby 1%... na kolegę w schronisku na przykład ;) Pieniądze z podatku są dla Was, wystarczy je wziąć.

Promuj swoją akcję, rozliczaj przez Program PIT

Oczywiście nic nie przychodzi łatwo. Powodzenie akcji w dużej mierze zależy także, od tego jak ją wypromujesz. Wiadomo, tyle będzie środków, ile osoby i firmy odpiszą swój 1% właśnie na Twój cel. Dlatego rozdajemy naszym podopiecznym wizytówki z instrukcjami szczegółowymi, w jaki sposób tego dokonać. Wizytówki te dostajesz całkowicie za darmo, przystępując do współpracy z FSMM poprzez zgłoszenie telefoniczne lub rejestrację na stronie online. Aby maksymalnie ułatwić "robotę" Twoim darczyńcom oddajemy do ich dyspozycji program PIT, który z automatu wbije we właściwej rubryce nasz KRS i numer szczegółowy. Program znajdziesz na stronie w wersji online lub instalacyjnej, do pobrania na dysk. Aplikacja ma tę jedną, wygodną cechę, że umożliwia ominięcie kolejek w Urzędzie Skarbowym – jednym kliknięciem wypełniony arkusz wyślesz mailem do fiskusa. W bazę druków wbudowane są aktualne druki, w tym popularne PIT-28, PIT-36 oraz PIT-37.

Mamo, czy mogę?

Zbierać 1%? Oczywiście, że możesz! Jesteś dyrektorem szkoły lub prezesem klubu? Powinieneś! 1% jest dla wszystkich osób, które chcą zmieniać świat wokół nas na lepszy. W kolejnych artykułach postaramy się przedstawić Wam, na co konkretnie wykorzystywane są pieniędze z 1% podatku oraz jak wygląda proces rejestracji, zbiórki i rozliczania środków.

Jeśli uważasz, że Ty także możesz zbierać środki z podatku dochodowego koniecznie zgłoś się do nas. To nic nie kosztuje – współpraca jest całkowicie bezpłatna. Sprawdź nas i przekonaj się, że razem możemy dokonać zmian. Oczywiście tylko na lepsze!

 

Zapraszamy do współpracy.

 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu