Aktualności2024-01-16

Kto może pozyskiwać 1,5% podatku?

Kto może pozyskiwać 1,5% podatku?

Komu przekazać 1,5 % podatku? To temat, który budzi wiele pytań, zarówno wśród osób indywidualnych, jak i organizacji, które chcą pozyskać dodatkowe środki. W tym artykule rozwiniemy ten temat i wyjaśnimy, jak 1,5% podatku może odmienić rzeczywistość wielu podmiotów.

Na kogo można przekazać 1,5% podatku?

Gdzie przekazać 1,5 % podatku? Istnieje wiele organizacji i inicjatyw, które mogą korzystać z tej formy wsparcia. Od lokalnych stowarzyszeń po ogólnopolskie fundacje – możliwości jest naprawdę wiele.

Osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne, zmagające się z poważnymi chorobami, ofiary wypadków samochodowych czy innych zdarzeń komunikacyjnych mogą prowadzić zbiórkę 1,5 % podatku. Takie środki mają ogromne znaczenie. Wspierają osoby niepełnosprawne nie tylko w pokryciu podstawowych potrzeb zdrowotnych, ale również w utrzymaniu godności i samodzielności w codziennym życiu. W Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym wspieramy również osoby bez orzeczenia oraz fundacje dla niepełnosprawnych. Wierzymy, że każdy powinien mieć równe szanse. Jeśli nie wiesz, komu przekazać 1,5 % podatku, osoby niepełnosprawne z pewnością dobrze wykorzystają te środki.

Instytucje naukowe

Dyrektorzy szkół, przedszkoli oraz ośrodków wychowawczych często stoją przed dylematem, jak zdobyć pieniądze dla szkoły. Rozwiązaniem jest kampania 1,5% podatku. Rodziny uczniów zazwyczaj chętnie przekazują swoje rozliczenie na rzecz placówek oświatowych. Dzięki tym środkom, szkoły, przedszkola i inne instytucje oświatowe, mogą dokonać niezbędnych inwestycji w pomoce dydaktyczne i infrastrukturę.

Kluby sportowe i sportowcy

Dzięki możliwości pozyskania dodatkowych funduszy kluby i fundacje sportowe mogą znacząco poprawić jakość swojej działalności oraz infrastruktury. Środki te mogą być wykorzystane na zakup nowego sprzętu sportowego, modernizację obiektów sportowych, czy też na finansowanie programów szkoleniowych dla młodych talentów. Inwestycje te nie tylko podnoszą standardy treningowe, ale również przyciągają nowych członków, co umożliwia rozwój klubu.

Dodatkowe finansowanie ma ogromny wpływ na uzdolnionych sportowców, którzy często zmagają się z ograniczeniami finansowymi w swojej drodze do osiągania sukcesów sportowych. Dzięki środkom z 1,5% podatku mogą oni uzyskać dostęp do lepszych warunków treningowych, specjalistycznego sprzętu, a także wsparcia medycznego i rehabilitacyjnego.

Stowarzyszenia i fundacje

Osoby i organizacje, zaangażowane w działalność na rzecz dobra społeczności, mogą skorzystać ze środków pozyskanych z rozliczenia. Dzięki 1,5 procent podatku organizacje lokalne mogą realizować projekty o charakterze kulturalnym, społecznym, sportowym czy edukacyjnym. Te cele, bezpośrednio wpływają na jakość życia i integrację lokalnej społeczności. Dofinansowania dla stowarzyszeń to szansa, którą warto wykorzystać.

Osoby z pasją i talentem

1,5 procent podatku otwiera nowe możliwości dla osób obdarzonych wyjątkowymi pasjami i talentami. Te dodatkowe środki mogą mieć znaczący wpływ na ich rozwój, umożliwiając realizację marzeń i aspiracji, które często są ograniczane przez bariery finansowe.

Dla artystów, muzyków, pisarzy, a także naukowców, dostęp do środków z 1,5% podatku może oznaczać możliwość zakupu potrzebnego sprzętu, materiałów, a także finansowania projektów badawczych czy artystycznych. Może to obejmować zakup instrumentów muzycznych, materiałów malarskich, sprzętu do nagrywania i edycji, czy nawet pokrycie kosztów udziału w warsztatach, kursach i konkursach. Tego rodzaju wsparcie pozwala na rozwijanie umiejętności i doskonalenie swojego rzemiosła.

Zostań Partnerem FSMM

Wiesz już, dla kogo 1,5 % podatku może być sposobem na pozyskanie dodatkowych środków. Wszystkie grupy i osoby opisane powyżej wspiera Fundacja Studencka Młodzi Młodym. Naszym Partnerom proponujemy między innymi wsparcie marketingowe w promowaniu zbiórki w postaci 500 wizytówek, elektronicznych plakatów, darmowy program do rozliczania PIT, indywidualne konto partnera oraz możliwość pozyskania 1,5 % bez swojego KRS. Jeśli i Ty chcesz zyskać wsparcie, zachęcamy do kontaktu!

Edukacja, sport, osoby niepełnosprawne, stowarzyszenia, a także pasjonaci i utalentowani sportowcy – wszyscy oni mogą czerpać korzyści z tych środków. Jest to nie tylko okazja do finansowania ważnych projektów, ale także szansa na rozwój i budowanie lepszej przyszłości.

 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu