Aktualności2020-03-25

1,5% Podatku dla osób niepełnosprawnych

1,5% Podatku dla osób niepełnosprawnych

Jakie kryteria muszą spełniać osoby niepełnosprawne, aby dołączyć do Fundacji

Środki finansowe z 1% podatku może zbierać każda osoba, która posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Osoby, które nie posiadają orzeczenia o niepełnosprawności, ale ze względu na swój stan zdrowia potrzebują dodatkowych środków finansowych na leczenie, mogą zgłosić się do Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym.

Aby zostać Partnerem Fundacji należy skontaktować się z pracownikiem Fundacji w formie telefonicznej lub osobiście. Podczas rozmowy, pracownik pobiera niezbędne dane potrzebne do zarejestrowania nowego Partnera Fundacji. Miedzy pracownikiem Fundacji a Partnerem ustalane są niezbędne informacje dotyczące współpracy oraz przekazane są dalsze wskazówki dotyczące zbiorki funduszy z 1% podatku.

Na co osoby niepełnosprawne mogą wydatkować 1% zebrany w fundacji

Osoby chore, niepełnosprawne mogą zbierać środki finansowe z 1% podatku przez FSMM na:

  • leki, leczenie, konsultacje lekarskie, środki medyczne, wózki inwalidzkie, protezy, ortezy, specjalistyczne lóżka, materace, rehabilitacje, turnusy rehabilitacyjne
  • remont mieszkania, które ułatwi osobie niepełnosprawnej poruszanie się po swoim mieszkaniu np.: odpowiednie przystosowanie łazienki w specjalistyczne nakładki na sedes, siedziska pod prysznic, rampy progowe, podnośniki wannowe oraz inne niezbędne dodatki do mieszkania, które ułatwiają osobie niepełnosprawnej oraz jego opiekunom codzienne funkcjonowanie. Osoba niepełnosprawna może wyremontować cale mieszkanie tj. przystosować odpowiednio miejsce do pracy, do spania oraz przekształcić kuchnie tak, aby poruszanie w miejscu zamieszkania było jak najprostsze.

Jak wygląda proces pozyskiwania 1% podatku

Proces pozyskiwania środków z 1% podatku przez FSMM jest bardzo prosty. Po zgłoszeniu chęci współpracy z Fundacja Studencka Młodzi-Młodym, Partner wraz z pracownikiem Fundacji ustala dopisek. Jest to inaczej mówiąc cel szczegółowy, dzięki któremu FSMM wie do którego z Partnerów należą pozyskane środki z 1% podatku.

Partner podczas rozmowy telefonicznej lub będąc osobiście w Fundacji otrzymuje login i hasło, dzięki czemu ma on wgląd do wszelkich dokumentów i innych ważnych rzeczy znajdujących się tam. Partner w swoim indywidualnym profilu (dane do zalogowania się na profil, Partner otrzymuje podczas podania danych osobowych, niezbędnych do zarejestrowania w bazie Fundacji) ma umieszczone dokumenty dotyczące nawiązania współpracy tj.; Porozumienie oraz Regulamin. Podpisane dokumenty należy przesłać do FSMM droga tradycyjna czyli listem.

Proces pozyskiwania środków oraz powodzenie akcji przekazania 1% podatku zależy przede wszystkim od Partnera FSMM. Fundacja zapewnia każdemu podopiecznemu 500 szt papierowych, darmowych wizytówek, które są niezbędne, aby dobrze promować akcje. Po stronie Partnera/Podopiecznego leży dotarcie do jak największej ilości osób w celu poinformowania o zbiórce funduszy z 1% podatku.<

Partner może zachęcić osoby ze swojego otoczenia tj.: rodzinę, znajomych, sąsiadów. Może tez udać się do pobliskiego Urzędu Skarbowego, do biura rachunkowego i poprosić o wsparcie dotyczące przekazania 1% podatku. Zaangażowanie Partnera w promocję akcji przekłada się na zebrane sumy. Poniżej znajduje się kilka przykładów promocji takiej akcji, które można śmiało wykorzystać podczas zbiorki 1% podatku.

  • Można udostępnić post w serwisie społecznościowym Facebook
  • Można potraktować pozyskiwanie 1% jako priorytet i ustawić na facebookowym profilu zdjęcie wizytówki elektronicznej w tle
  • Można tez oprócz zdjęć i postów zdecydować się na urozmaicenie przekazu np.; tworząc krótki film video, w którym w roli głównej może wystąpić osoba potrzebująca i informująca o możliwości zbiorki funduszy z 1 % podatku
  • Mając do dyspozycji wizytówki w formie papierowej można udać się do pobliskiego sklepu, saloniku kosmetycznego, fryzjerskiego czy innego miejsca, w którym ruch osób jest wysoki

Dofinansowania dla osób niepełnosprawnych

Przekazując Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym 1% podatku, pomagasz troszczyć się o dzieci i osoby dorosłe z niepełnosprawnością. Dzięki przekazanym środkom z 1% podatku na FSMM finansujemy leki, leczenie, turnusy rehabilitacyjne, konsultacje lekarskie, środki medyczne oraz wiele innych niezbędnych rzeczy, które są tak ważne dla Podopiecznych Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym.

Fundacja Studencka Młodzi-Młodym stworzyła program dofinansowań dla osób niepełnosprawnych, którym brakuje funduszy na leki, rehabilitacje, konsultacje medyczne, turnusy lecznicze i rehabilitacyjne. Jeśli nie jesteś jeszcze Podopiecznym FSMM zgłoś się do nas i skorzystaj z programu dofinansowań, aby moc w pełni zbierać fundusze z 1% podatku na swoje leczenie.

 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu