Zbieranie 1% podatku dla osób dorosłych na realizację pasjiJakie trzeba spełniać kryteria, aby dołączyć do Fundacji?

Rozwijanie i pielęgnowanie pasji, wpływa na nasze dobre samopoczucie i satysfakcję z życia. Jeśli posiadasz pasję, to z pewnością wiesz, że to zbawienne lekarstwo na nudę, odskocznia od zmartwień życia codziennego, wzmacnianie systemu odpornościowego oraz w dużej mierze pasja/hobby może przyczynić się do niwelowania stresu.

Czasem jednak zdarza się, że problemy życia codziennego, natłok obowiązków, brak funduszy itp. pozbawiają nas dorosłych, marzeń i pasji.

Brakuje Ci środków finansowych do rozwijania czy pielęgnowania swojej pasji? Jeśli to jeden z czynników przez który nie możesz rozwijać swojej pasji - zgłoś się do Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym. Za pośrednictwem FSMM możesz zbierać fundusze z 1% podatku na rozwój swojej pasji czy hobby.

Lubisz aktywność fizyczną, uwielbiasz trenować? Czujesz się szczęśliwy, gdy uprawiasz jakiś sport? Np.: jazda konna, gimnastyka, kulturystyka, pływanie, jazda na rowerze, sporty ekstremalne, sporty motocyklowe, sporty samochodowe, sporty walki, sporty zimowe, wspinaczka, gra w tenisa, gra w golfa, badmingtona, squasha itp.

Dobrze odnajdujesz się na parkiecie? Kochasz taniec? Jest on dla Ciebie czymś absolutnie niezwykłym? Zafascynowany jesteś np.: tańcem standardowym typu: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep, tańcem latynoamerykańskim jak: cha-cha, rumba, samba, paso doble, jive czy tańcem współczesnym jak np.: jazz, dancehall, hip-hop itp.

Twoją pasją jest fotografia, śpiew, aktorstwo, pisanie książek, rzeźbiarstwo, malarstwo, modelarstwo, nauka języków obcych, gra w szachy, warcaby, gra na instrumentach typu: skrzypce, pianino, keyboardy, organy, gitara, harfa, trąbka, saksofon, perkusja itp.?

Jeśli posiadasz, lubisz któryś rodzaj aktywności wymieniony wyżej, a nie stać Cię na jego realizację to zgłoś się do FSMM. Dzięki nam zdobędziesz środki finansowe niezbędne do realizowania swojej pasji. Będziesz mógł zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt do ćwiczeń, odpowiednie stroje i akcesoria, dzięki którym swoją pasję będziesz mógł w pełni realizować. Wystarczy, że zgłosisz się do FSMM telefonicznie, w formie e-mail lub osobiście.

Opowiesz nam o swojej pasji. Podczas rozmowy ustalimy z Tobą warunki współpracy jakie obowiązują w Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym. Warunki są bardzo proste. Jedyne co musisz posiadać przy zgłoszeniu do Fundacji, to chęć zbiórki funduszy z 1% podatku. Do Fundacji może zgłosić się każda osoba, mająca pasje/hobby również osoba pełnoletnia. W wielu Fundacjach pomoc w zbiórce środków z 1% podatku, przewidziana jest tylko dla osób poniżej 18 r. ż. W Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym jest inaczej. Wiemy, że posiadanie pasji jest czymś, co warto posiadać i wiek nie może być przeszkodą do realizacji marzeń. Dlatego jeśli masz osiemnaście, dwadzieścia, pięćdziesiąt czy siedemdziesiąt lat, zgłoś się do FSMM. W Fundacji osoba pełnoletnia może otrzymać dodatkowe wsparcie finansowe z 1% podatku na rozwój swoich marzeń, pasji.

Podczas rozmowy podajesz konsultantowi Fundacji informacje potrzebne do zarejestrowania w bazie FSMM, dzięki którym zostaniesz Partnerem, Podopiecznym Fundacji; są to m.in.: imię, nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy. Pracownik Fundacji podczas rozmowy ustala z Tobą dopisek jest to inaczej mówiąc cel szczegółowy, po którym FSMM wie, jakie środki finansowe z 1% podatku udało się zebrać na rozwój Twojej pasji.

Otrzymujesz również na podany adres e-mail niezbędne dane do zalogowania się na profil Partnera tj.; login i hasło. W panelu Partnera masz dostęp do wszystkich informacji oraz dokumentów, które obowiązują przy współpracy z FSMM tj.: Porozumienie oraz Regulamin. Wystarczy, że wydrukujesz w. w. dokumenty, podpiszesz je i wyślesz dokumentacje do Fundacji drogą tradycyjną. Jeśli odniosłeś już w ramach swojej tanecznej, sportowej czy innej aktywności rozwijającej pasje, większe czy mniejsze sukcesy, podziel się tym z nami. Prześlij do nas dyplom, świadectwo, certyfikat czy inny dokument dotyczący pasji, którą uwielbiasz. Nie masz jeszcze zbyt wielu osiągnieć, przygotowujesz dopiero miejsce na ścianie na dyplomy? Nie szkodzi, również możesz zgłosić do FSMM, aby poprzez zbiórkę funduszy z 1% podatku mieć dodatkowe dofinansowanie na rozwijanie swoich pasji i marzeń.

Paweł Cyrulik
KRS: 0000270261     dopisek: Paweł Cyrulik 3511
Paweł Cyrulik

Na jaki cel mogą być zbierane środki finansowe dla osoby pełnoletniej z pasją

Dobrze, gdy w swoim życiu posiadamy jakąś pasje, coś co kochamy i coś co odpręża nas po całym dniu pracy. Niestety niektóre pasje choć są bardzo oryginalne i ciekawe, oprócz poświęconego czasu wymagają od nas często, niemałych środków finansowych. Powszechnie wiadomo, że pasje nie są rzeczą tanią. Co rusz potrzeba nowych butów do treningów, nowego dresu, specjalistycznych narzędzi wspomagających rozwój pasji, uzdolnień i talentów. Poprzez zbiórkę funduszy z 1% podatku z Fundacją Studencką Młodzi Młodym, możesz, zapewnić sobie niezbędną odzież sportową, sprzęt sportowy i inne tego typu narzędzia potrzebne do trenowania oraz rozwijania pasji.

Jeśli Twoją pasją jest sport, kochasz konie, jazdę konną, to pewnie zdajesz sobie sprawę, że to sport dość kosztowny. Bez względu na to czy rozpoczynasz dopiero przygodę z jeździectwem, czy trenujesz już długo, potrzebny do tego jest odpowiedni sprzęt jeździecki. Od niego w głównej mierze będzie zależeć komfort jazdy oraz Twoje bezpieczeństwo . Ale nie musisz się martwić skąd wziąć fundusze na tę właśnie pasje. Środki zgromadzone podczas zbiórki funduszy z 1% podatku możesz przeznaczyć m.in. na: specjalistyczny strój i obuwie do jazdy konnej np.; bryczesy, sztyblety, oficerki, kurtki jeździeckie, kaski, kasko – toczki, rękawiczki, kamizelki, bluzy, podkolanówki, skarpety itp. Jednak oprócz zakupu specjalnej odzieży, są też inne wydatki związane z jazdą konną. Więc zgromadzone środki z 1% podatku możesz przeznaczyć również na indywidualne treningi podnoszące umiejętności jazdy konnej, na turnieje, zawody oraz konkursy jeździeckie, itp.

Trenujesz gimnastykę sportową, artystyczną? Środki z 1% podatku możesz przeznaczyć m.in. na: różnego rodzaju deski do balansowania, materace gimnastyczne, przyrządy do ćwiczeń koordynacji ruchowej, drabinki gimnastyczne, maczugi do gimnastyki artystycznej, obręcze, piłki, wstążki i kijki, skakanki do gimnastyki artystycznej, stroje startowe, kostiumy treningowe, body i bielizna do gimnastyki artystycznej itp.

Trenujesz kulturystykę? Pozyskane fundusze z 1% podatku możesz śmiało przeznaczyć na sprzęt potrzebny do ćwiczeń m.in. ławki do ćwiczeń, sztangi, hantle itp. Środki możesz przeznaczyć również na odpowiednią odzież i obuwie treningowe.

Jeśli lubisz pływać, to z pewnością wiesz, że zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane powinny zawsze stawiać na pierwszym miejscu bezpieczeństwo, powinny posiadać pomocne akcesoria do pływania jak i odpowiedni strój. Dofinansowanie z 1% podatku możesz przeznaczyć na sprzęt do pływania np.: płetwy krótkie, płetwy długie, rurki czołowe, deski do nauki pływania, pasy pływackie itp., jak i na odpowiedni ubiór pływacki np.: kostiumy kąpielowe, kąpielówki, czepki silikonowe, okulary do pływania, klapki i wiele innych akcesoriów niezbędnych do realizowania pasji jaką jest pływanie.

Jeśli masz pasję rowerową, uwielbiasz jazdę w terenie, każdą wolną chwilę spędzasz na trasie rowerowej, odkrywasz nowe miejsca, niedostępne dla ludzi poruszających się samochodem. Rower jest Twoją miłością? To z pewnością wiesz, że kupno roweru nie jest jedynym kosztem jaki musi ponieść osoba realizująca tę właśnie pasję. Dzięki zbiórce funduszy z 1% podatku możesz zakupić niezbędne akcesoria rowerowe potrzebne do uprawiania tego właśnie sportu. Może to być m.in. oświetlenie rowerowe, dzwonki rowerowe, liczniki rowerowe, elementy odblaskowe np. kamizelki, opaski odblaskowe, bagażniki rowerowe, sakwy rowerowe, kaski rowerowe, zapięcia rowerowe, lusterka, bidony, koszyki, pompki itp. Środki finansowe z 1% podatku możesz przeznaczyć również na specjalistyczną odzież sportową, która może podnieść komfort jazdy na rowerze są to m.in. koszulki rowerowe męskie i damskie, koszulki potówki, kurtki chroniące przed deszczem i wiatrem, spodenki, kaski, rękawiczki rowerowe, skarpetki rowerowe, specjalne obuwie przeznaczone do jazdy na rowerze i wiele innych akcesoriów, które możesz sfinansować z 1% podatku.

Jeśli Twoją pasją są sporty motocyklowe to środki finansowe z 1% podatku możesz przeznaczyć m.in. na: różnego rodzaju kaski, kurtki motocyklowe, spodnie motocyklowe, rękawice, bieliznę termoaktywną, plecaki, pokrowce, sakwy, torby oraz inne niezbędne elementy, aby w pełni bezpiecznie i komfortowo rozwijać tę właśnie pasję.

Jeśli jesteś pasjonatem sportów samochodowych to zebrane środki finansowe z 1% podatku możesz przeznaczyć m.in. na: różnego rodzaju opłaty umożliwiające starty w zawodach, opłaty licencyjne; kombinezony rajdowe, różnego typu kaski rajdowe, obuwie rajdowe oraz szereg innych ważnych akcesoriów rajdowych.

Jesteś zafascynowany sztukami walki? Trenujesz z ochotą karate, aikido, taekwondo, ju –jitsu, judo, kick - boxing czy inne sztuki walk? Martwisz się skąd wziąć pieniądze na dodatkowe szkolenia czy niezbędne akcesoria do trenowania? Spokojnie. Z pomocą przychodzi Fundacja Studencka Młodzi Młodym, za jej pośrednictwem możesz kupić wszystko co niezbędne, abyś mógł w pełni rozwijać swoją pasję. Dofinansowanie z 1% podatku możesz przeznaczyć m.in. na: kimona, pasy do kimon, spodenki MMA, rękawice i owijki do ochrony dłoni , ochraniacze na zęby, ochraniacze na piszczele, kaski ochronne, itp. Oprócz niezbędnego sprzętu i ubioru do ćwiczeń, środki z 1% podatku możesz przeznaczyć na: opłaty za udział w zawodach, turniejach, mistrzostwach, transport, noclegi oraz wyżywienie, dodatkowe lekcje i szkolenia mające na celu podniesienie umiejętności.

Jesteś sympatykiem sportów zimowych? Uprawiasz narciarstwo, snowboard, łyżwiarstwo, saneczkarstwo itd.? Jeśli tak, to za pośrednictwem FSMM możesz w pełni realizować swoje pasje. Zebrane środki finansowe z 1% podatku możesz wykorzystać m.in. na niezbędne akcesoria do trenowania sportów zimowych np.: narty, kijki, buty narciarskie, kaski, gogle lub okulary przeciwsłoneczne, kurtki i spodnie narciarskie, rękawiczki, bieliznę termoaktywną, deski snowboardowe, buty snowboardowe, specjalistyczne kurtki i spodnie, dodatki typu maska, komin lub kominiarka, łyżwy, stroje przeznaczone do jazdy na łyżwach i wiele innych potrzebnych akcesoriów, dzięki którym możesz trenować sporty zimowe

Jeśli Twoją pasją jest wspinaczka, obcowanie z naturą, wolność jest tym co kochasz - to świetnie, gdyż w FSMM możesz zbierać fundusze z 1% podatku właśnie na ten cel. Zgromadzone środki możesz przeznaczyć na wiele niezbędnych akcesoriów, dzięki którym Twoje wyprawy, wspinanie się będzie jeszcze bezpieczniejsze. Dodatkowe dofinansowanie możesz wydać m. in na: buty wspinaczkowe, czekany, raki, raczki, kaski, uprzęże, karabinki, ekspresy, liny, pętle, plecaki, torby na linę, przyrządy asekuracyjne i zjazdowe, przyrządy zaciskowe, bloczki, kości, friendy, haki, śruby, uchwyty do czekana, okulary do asekuracji, pętle do czekana, klucze do kości, narzędzia treningowe, specjalistyczne noże, nawigacje, zegarki, oświetlenie, specjalistyczną odzież: spodnie wspinaczkowe, spodenki, koszulki, bluzy do wspinaczki, rękawice, kurtki wiatrówki, kurtki przeciwdeszczowe, czapki, opaski sportowe, buty górskie, buty alpinistyczne i wiele innych potrzebnych akcesoriów, aby realizowanie Twojej pasji jaką jest wspinaczka, było całkowicie bezpieczne i komfortowe.

Jeśli lubisz grać w tenisa, to z pewnością wiesz, jakie korzyści niesie ten sport - grając w tę grę ćwiczy się koordynację oraz rozwijają się umiejętności rywalizacji. Tenis uczy radzenia sobie ze stresem. Osoby, które grają w tenisa wyróżniają się zaniżonym poziomem agresji oraz optymizmem. Ale wiesz też z pewnością, ile środków finansowych należy przeznaczyć, aby być pełni przygotowanym do treningów. Wyposażenie prawdziwego tenisisty nie kończy się jedynie na odpowiedniej rakiecie czy na dedykowanym obuwiu. Są tez inne akcesoria tenisowe, które mogą pomóc w grze; dobra czapka tenisowa czy opaska na rękę mogą stanowić nieocenioną pomoc podczas wymagających fizycznie chwil. Środki finansowe z 1% podatku możesz przeznaczyć na szereg ważnych akcesoriów niezbędnych do gry w tenisa m. in: specjalistyczne rakiety do tenisa, piłki tenisowe, obuwie przystosowane do konkretnych nawierzchni, torby do przechowywania rakiet, opaski na rękę, czapki, chustki, koszulki sportowe, dresy, spodenki, spódniczki, skarpetki itp. Dodatkowe dofinansowanie możesz również przeznaczyć na: wynajem kortów tenisowych, wyjazdy na turnieje, noclegi, wyżywienie, wpisowe, zabiegi rehabilitacyjne itp.

Jeśli interesujesz się grą w squasha to dofinansowanie z 1% podatku możesz przeznaczyć m.in.: na odpowiednią rakietę, ponieważ jak wiadomo dobra rakieta do squasha przyda się zarówno graczom zaawansowanym, jak i tym, którzy dopiero poznają ten sport na własnej skórze. Zebrane fundusze mogą zostać przeznaczone też na odpowiedni strój sportowy, który nie będzie ograniczał Twoich ruchów, odpowiednio dopasowane obuwie sportowe, piłki, okulary, wynajem kortów, opłaty na treningi itp.

W przypadku gdy Twoją pasją jest badminton, środki z 1% podatku możesz przeznaczyć m.in.: na specjalistyczne obuwie, odpowiednio dopasowane rakiety do gry, lotki piórowe, nylonowe, opłaty za treningi, turnieje, opłaty startowe, transport na turniej.

Jeśli próbujesz swych sił na polu golfowym, jesteś zainteresowany tą formą aktywności to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wspólnie z Fundacją Studencką Młodzi Młodym zbierał środki potrzebne na realizację tej pasji. Zebrane środki z 1% podatku możesz przeznaczyć m.in.

na: kije golfowe, piłki, golfowe torby, golfowe wózki i pojazdy golfowe, na niezbędną odzież do gry w golfa: koszulki polo, spodnie, swetry wiatroszczelne, rękawice golfowe, buty golfowe itd. Dodatkowe dofinansowanie z 1% podatku możesz przeznaczyć również na m.in.:, turnieje, zawody itd.

Taniec to jedna z najpiękniejszych pasji, jakie można mieć. Taniec wywołuje w nas niesamowity stan, to dzięki niemu jesteśmy w stanie stać się na chwilę kimś innym, kimś z naszych marzeń. Poprzez taniec możemy odkrywać siebie za każdym razem na nowo. Poprzez taniec potrafimy uwolnić schowane głęboko pokłady emocji oraz energii. Ale oprócz tego, iż jest to jedna z najwspanialszych pasji, nie jest to niestety pasja tania. Jednak nie musisz rezygnować z treningów rozwijających Twoją pasję, FSMM Ci w tym pomoże.

Jeśli kochasz taniec to z pewnością wiesz, ile czasu i pieniędzy potrzeba, aby się w tym w pełni realizować. Zebrane środki finansowe możesz przeznaczyć na różnego rodzaju stroje taneczne m. in.: kostiumy dla tancerzy; kamizelki, spodnie, fraki, suknie turniejowe, wygodną odzież treningową, dodatki do strojów; takie jak spinki do kołnierzyka, muchy, pasy do fraka, frędzle, pióra, krynolinę, kosmetyki, ochraniacze na kolana i obcasy, biżuterię; kolczyki, bransoletki, paski, kamienie ozdobne, specjalistyczne obuwie; baletki, buty do tańca towarzyskiego – latino, salsy, buty standard, buty do tanga, do flamenco oraz wiele innych niezbędnych akcesoriów, które można by wymieniać długo. Jednak stroje, obuwie to z pewnością niejedyny wydatek związany z pasją taneczną. Prawdopodobnie Twoja pasja często wymaga od Ciebie, abyś brał udział w konkursach tanecznych oraz turniejach w różnych rejonach Polski, dojazdy na konkursy kosztują pewnie niemało, ale dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu ze strony FSMM, środki z 1% podatku możesz przeznaczyć właśnie na ten cel.

Jeśli lubisz robić zdjęcia, zafascynowany jesteś obcowaniem z naturą i uwiecznianiem tych pięknych chwil towarzyszącym nam na każdym kroku na łonie przyrody, a może do realizowania Twojej pasji inspirują Cię zwierzęta? Nieważne jaka tematyka zdjęć Cię inspiruje, czy jest to przyroda, zwierzęta, czy może fotografia kulinarna lub jeszcze inne rozmaite rodzaje. Z Fundacją Studencką Młodzi Młodym możesz zbierać dodatkowe dofinansowanie na cel, jakim jest pasja fotograficzna. Środki z 1% podatku możesz przeznaczyć m.in. na: różnego rodzaju aparaty; aparaty kompaktowe, aparaty bezlusterkowe, lustrzanki cyfrowe, klasyczne aparaty fotograficzne, aparaty natychmiastowe, obiektywy, konwertery, statywy, plecaki, torby, lornetki itp.

Interesujesz się śpiewem? Jeśli zawsze chciałeś zostać piosenkarzem/ piosenkarką, muzyka była jednym z twoich ulubionych przedmiotów, ale w Twoim życiu zabrakło na to czasu czy pieniędzy - to z pomocą FSMM będziesz mógł realizować pasję jaką jest śpiew. Doskonale wiemy, ile czasu i pieniędzy potrzeba, aby w pełni realizować swoje umiejętności wokalne. Musisz wiedzieć jak pracować z mikrofonem, jak śpiewać w określonej stylistyce, musisz nauczyć się tajników technik wokalnych, prawidłowej emisji głosu i wiele innych ważnych rzeczy potrzebnych do rozwijania Twojej pasji. Niestety ciągłe warsztaty, lekcje, nie są tanie, ale dzięki FSMM zgromadzone środki z 1% podatku możesz śmiało przeznaczyć m.in.: mikrofony, mikrofony bezprzewodowe, kolumny, głośniki, wzmacniacze, stojaki, statywy kable, instrumenty: gitary klasyczne, akustyczne, elektryczne, basowe, ukulele, keyboardy edukacyjne, profesjonalne, pianina cyfrowe stacjonarne, panina cyfrowe przenośne, syntezatory, akordeony, perkusje akustyczne, perkusje elektroniczne. Zebrane środki możesz też przeznaczyć np. na opłacenie lekcji śpiewu i wiele innych niezbędnych rzeczy, akcesoriów wspomagających Twoją pasje jaką jest śpiew.

Lubisz czytać książki, a może Twoją pasją jest pisanie książek? Jeśli tak, to dzięki FSMM możesz zebrane środki z 1% podatku przeznaczyć właśnie na taki cel. Zgromadzone środki finansowe z 1% podatku możesz przeznaczyć m.in. na: komputery, laptopy, maszyny do pisania, książki, notesy, dyktafony oraz wiele innych potrzebnych rzeczy, aby móc w pełni realizować swoją pasję.

Kochasz malować, rzeźbić? Jeśli jest to Twoja pasja, to zgromadzone środki z 1% podatku możesz śmiało przeznaczyć m.in. na: akcesoria rzeźbiarskie; statywy, stojaki, dłuta, dłuta do kamienia, rylce japońskie, noże rzeźbiarskie, osełki i inne materiały do ostrzenia, rylce do drewna, farby akrylowe, farby do szkła i ceramiki, farby olejne, arby w sprayu, farby wodne, formy do odlewów, kasetki, kleje, kredki i ołówki, krosna malarskie, manekiny, markery, pisaki, cienkopisy, masy do modelowania, masy plastyczne, narzędzia do ceramiki, palety, papiery, pastele, pędzle, szpachle, pigmenty suche, płótna malarskie, ramy, silikony, żywice, sztalugi, teczki, tuby, węgle itp.

Jeśli jesteś zafascynowany grą w szachy czy warcaby, to z pomocą Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym możesz zbierać fundusze na dalszy rozwój swojej pasji. Jak powszechnie wiadomo gra w szachy jest wspaniałym instrumentem w kształtowaniu krytycznego myślenia oraz umiejętności oceny sytuacji. Gra w szachy poprawia koncentracje i zdolności intelektualne. Gra w szachy uczy cierpliwości i wytrwałości. Jest bardzo wiele zalet gier w szachy. Ale oprócz pozytywnych aspektów wpływających na nasz umysł, trzeba jeszcze posiadać niezbędne akcesoria, aby móc w pełni rozwijać tę pasje. Środki finansowe z 1% podatku możesz więc przeznaczyć m.in. na: szachy tradycyjne, szachy turniejowe, deski szachowe, szachy rzeźbione, szachy tekturowe, szachy dla niewidomych, zegary szachowe warcaby, kasetki na figury szachowe, różnego rodzaju książki i podręczniki do nauki gry w szachy i warcaby oraz inne niezbędne akcesoria potrzebne do realizowania tej właśnie pasji.

Jeśli Twoją pasją jest np.: gra na instrumencie muzycznym: gra na gitarze, pianinie, harfie, skrzypcach, perkusji, keyboardzie, organach, trąbce, saksofonie, itp.? To doskonale zdajesz sobie sprawę, że koszt gry na jakimkolwiek instrumencie często wydaje się być tym, co stanowi mur nie do przebicia i dość często zdarza się, że rezygnujesz z szansy rozwoju pasji. Z Fundacją Studencką Młodzi Młodym możesz bez problemu dofinansować dodatkowe lekcje gry na instrumencie podnoszące Twoje umiejętności, zebrane środki z 1% podatku możesz przeznaczyć na zakup nowego instrumentu, m.in.: flety poprzeczne, flety proste, futerały i pokrowce, harmonijki ustne, klarnety, kornety, puzony, saksofony, akcesoria gitarowe, gitary akustyczne, gitary basowe, gitary elektryczne gitary klasyczne kostki, piórka, pazurki, przetworniki gitarowe, struny gitarowe, wzmacniacze i kolumny gitarowe, zestawy gitarowe, akcesoria dla instrumentów klawiszowych, akordeony, fortepiany, futerały i pokrowce, keyboardy, klawiatury sterujące, kontrolery nożne, pedały, moduły brzmieniowe i organy, pianina akustyczne, cyfrowe systemy transmisji dźwięku, splittery, krosownice, dystrybutory mocy, konwertery cyfrowe, mikrofony i akcesoria, miksery i powermiksery, zatyczki, pokrowce, skrzynie transportowe, akcesoria perkusyjne, naciągi perkusyjne, orkiestrowe instrumenty perkusyjne, pałki perkusyjne, perkusje akustyczne, perkusje elektroniczne, pokrowce i futerały, talerze perkusyjne, altówki, kołki, strunniki, kalafonie, kontrabasy, oparcia (żeberka), podbródki, przetworniki, mikrofony, skrzypce akustyczne, itp. Zgromadzone środki możesz też przeznaczyć na opłacenie kursu czy szkolenia podnoszącego kwalifikacje gry na danym instrumencie.

Jak wygląda proces pozyskiwania 1% Podatku

Proces pozyskiwania środków z 1% podatku przez FSMM jest bardzo prosty. Po zgłoszeniu chęci współpracy z Fundacją Studencką Młodzi Młodym, Partner wraz z pracownikiem Fundacji ustala dopisek. Jest to inaczej mówiąc cel szczegółowy, dzięki któremu FSMM wie, do którego z Partnerów/ Podopiecznych należą pozyskane środki z 1% podatku.

Partner/Podopieczny Fundacji podczas rozmowy telefonicznej lub będąc osobiście w Fundacji, otrzymuje login i hasło, dzięki czemu, ma on wgląd do wszelkich dokumentów i innych ważnych rzeczy znajdujących się w profilu Partnera. W swoim indywidualnym profilu (dane do zalogowania się na profil, reprezentant otrzymuje podczas podania danych osobowych, niezbędnych do zarejestrowania w bazie Fundacji) reprezentant ma umieszczone dokumenty dotyczące nawiązania współpracy tj.; Porozumienie oraz Regulamin. Podpisane dokumenty należy przesłać do FSMM drogą tradycyjną, czyli listem.

Fundacja Studencka Młodzi Młodym każdemu Podopiecznemu zapewnia materiały promocyjne. Są to darmowe wizytówki w formie papierowej, standardowy pakiet to 500 szt., natomiast, jeśli Partner ma możliwość promocji akcji 1% na szerszą skalę to FSMM jest w stanie zapewnić większą ilość papierowych wizytówek, w dalszym ciągu są one całkowicie bezpłatne. Na wizytówkach można zamieścić zdjęcie np. zdjęcie z treningu, z pucharem czy innym gadżetem nawiązującym do swojej pasji. Proces pozyskiwania środków oraz powodzenie akcji przekazania 1% podatku zależy przede wszystkim od Partnera FSMM. To w jaki sposób rozreklamuje on akcję, przełoży się w późniejszym czasie na pozyskane sumy. Partner, oprócz wizytówek w formie papierowej ma również do swojej dyspozycji, wizytówkę w formie elektronicznej, która umieszczona jest w profilu Partnera. Poniżej znajduje się kilka przykładów promocji akcji, które można śmiało wykorzystać podczas zbiórki 1% podatku, aby zwiększyć szanse powodzenia akcji:

  • Możesz udostępnić post w serwisie społecznościowym typu: Facebook, Twitter, Instagram;
  • Możesz potraktować pozyskiwanie 1% jako priorytet i ustawić na facebookowym profilu wizytówkę elektroniczną w tle;
  • Możesz też oprócz zdjęć i postów zdecydować się na urozmaicenie przekazu np.; tworząc krótki film video, w którym w roli głównej możesz wystąpić Ty, informując o możliwości zbiorki funduszy z 1 % podatku na swoją pasję;
  • Mając do dyspozycji wizytówki w formie papierowej możesz udać się również pobliskiego sklepu, saloniku kosmetycznego, fryzjerskiego, urzędu skarbowego, zaprzyjaźnionego biura rachunkowego czy innego miejsca, w którym ruch osób jest wysoki;

Pomysłów na promowanie akcji 1% podatku jest bardzo wiele, ale to zawsze Partner ma dowolność, w jaki sposób, najlepszy dla siebie tę akcje wypromuje. Fundacja nie narzuca żadnego schematu działania w promocji akcji 1% podatku, tu liczy się przede wszystkim kreatywność i swoboda działania.

Zacznij zbierać 1 procent

Fundacja studencka „młodzi-Młodym” - co nas wyróżnia?

Fundacja Studencka „Młodzi-Młodym” jest jedną z najlepszych organizacji OPP w całej Polsce. Oto cechy, dzięki którym wyróżniamy się na tle innych fundacji:

Medal

Jesteśmy w pierwszej dziesiątce organizacji OPP w całej Polsce!
- według danych Ministerstwa Finansów z 2015 roku.

Zegarek

Mamy szybką i prostą Rejestrację
– w 4 prostych krokach zarejestrujesz swoje konto, podając niezbędne dane. Resztę załatwimy telefonicznie.

monitor fsmm

Dajemy Ci darmowe konto Partnera
– to miejsce, w którym publikujesz opisy i zdjęcia swojej akcji, wraz z danymi do przelewu na Twój cel!.

Telefon

Do Twojej dyspozycji jest nasz Opiekun Partnera
- jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości dzwoń pod numer 795 795 747.

Megafon

Otrzymujesz bezpłatne materiały promocyjne - 500 wizytówek do rozdania wśród darczyńców i plakat elektroniczny, dostępny w Panelu.

Rakieta

Współpraca z nami jest zawsze bezpłatna
– 10 procent na cele statutowe pobieramy tylko od zebranych kwot, nigdy od indywidualnych wpłat.

Strzałka

Mamy najszybszy czas rozliczenia środków!
– pieniądze zebrane przez Partnerów są rozliczane po otrzymaniu list ze skarbówki.

Waga

Brak minimalnych wpłat i wypłat
– możesz wpłacać i wypłacać dowolne kwoty na swój cel.

Program PIT

Dajemy Ci darmowy program PIT
– aplikacja jest gotowa do pobrania i pracy (także online) w Twoim Panelu Partnera.

Kalkulator

Rozliczamy za Ciebie księgowość PIT
- rozliczeniem Twojej darowizny zajmują się nasi księgowi.

Wykres

Najprostsza obsługa finansów
– taka, jak w najlepszym banku: wykaz dostępnych środków, lista wpłat i prosty dostęp do transakcji.

Zoom

Zawsze masz wgląd w listę wpłat indywidualnych
– w przypadku 1% możesz zobaczyć kwotę i urząd skarbowy (dane osobowe są chronione).

Puchar

Bierzesz udział w organizowanych konkursach
– dla różnych grup Partnerów. Dla zwycięzców oczywiście atrakcyjne nagrody (rzeczowe lub pieniężne).

Koło ratunkowe

Fundusz Nagłej Pomocy do dyspozycji dla niepełnosprawnych
– dodatkowe wsparcie finansowe w trudnej stytuacji, dla osób zarejestrowanych w naszej fundacji.

Zbiórka publiczna

Organizujemy zbiórki publiczne –
dodatkowa pomoc dla osób najbardziej potrzebujących pomocy.

Młotek sędziowski

Organizujemy dla Ciebie aukcje charytatywne
– dochód z licytowanych przedmiotów przekazujemy w całości naszym Partnerom.

promocja to podstawa!

Jako nasz Partner otrzymasz od nas za darmo materiały promocyjne, dzięki którym o Twojej zbiórce dowiedzą się podatnicy i potencjalne osoby chcące przekazać swój 1% osobom potrzebującym.

Wizytówki
500 sztuk darmowych wizytówek

Wizytówki zawierają dopisek Twojej akcji, oraz wzorem jak wypełnić PIT, aby przeznaczyć 1% podatku na Twój cel. Rozdaj je wśród znajomych i współpracowników, w szkołach , klubach, schroniskach, sklepach i innych miejscach publicznych.

Plakaty
Plakaty promocyjne w wersji cyfrowej do poprania

Pobierz wysokiej jakości plik z plakatem A3. Wydrukuj i rozwieś w widocznych miejscach, niech się wszyscy dowiedzą o Twojej akcji!.

Profil
Profil partnera - darmowa promocja w internecie

Przesyłaj i publikuj zdjęcia wraz z opisem na Profilu Partnera. Dzięki nim wszyscy dowiedzą się w jaki sposób działają środki pochodzące z 1% podatku. Dokumentuj ważne wydarzenia z życia szkoły, klubu czy stowarzyszenia na Profilu. Zamieszczaj materiały promujące Twoją działalność, ogłaszaj ważne wydarzenia i promuj własny profil na stronach internetowych. Pamiętaj, że widoczność w sieci to podstawa!.

Program do PIT
Darmowy program pit - narzedzie do twojej dyspozycji

Co roku, na naszej stronie internetowej dostępny jest program do rozliczania PIT, stworzony z myślą o naszych Partnerach. Program automatycznie wypełnia numer KRS oraz Twój dopisek w celach szczegółowych. Dzięki tym informacjom zawartym w arkuszu podatkowym pozyskujemy 1% podatku na Wasze cele. Program dostępny jest także w trybie online, do korzystania wystarczy komputer z dostępem do Internetu.

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:
Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu
Kontakt