Aktualności2024-01-09

1,5% Podatku dla osób niepełnosprawnych

1,5% Podatku dla osób niepełnosprawnych

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną lub chcesz rozwijać swoją pasję, czy też reprezentujesz szkołę, klub sportowy, stowarzyszenie, placówkę kulturalną, schronisko dla zwierząt i wszelkie inicjatywy twórcze to Fundacja Studencka „Młodzi-Młodym” jest dla Ciebie! Może pozyskiwać 1,5% podatku i daje tę możliwość swoim Partnerom/ Podopiecznym.

Przekazanie 1,5 procent podatku to forma wsparcia, która nie obciąża nas finansowo. Co roku, podczas składania zeznania podatkowego, pojawia się okazja, by przekazać niewielką część swojego podatku na cele charytatywne.

Jak pozyskiwać 1,5% podatku?

Taka możliwość istnieje w Polskim prawie od 2004 roku. Pomysł na wprowadzenie tzw. celu publicznego w deklaracji podatkowej zrodził się z chęci zwiększenia finansowania sektora organizacji non-profit. Fundacja, która posiada status Organizacji Pożytku Publicznego ma możliwość pozyskiwania 1,5% podatku i przekazywania go swoim podopiecznym.

FSMM swoich podopiecznych nazywa Partnerami, To dzięki ich zaangażowaniu może docierać do coraz większej ilości osób w potrzebie. Osoba, która chce zostać Partnerem Fundacji Studenckiej “Młodzi Młodym” zakłada darmowe subkonto na stronie fsmm.pl Biuro Fundacji wykonuje telefon weryfukujący dane, podczas tej rozmowy przekazywane są naistotniejsze informacje. Opiekun parntera udziela porad i odpowiada na pytania, które ułatwią stawianie pierwszych kroków.. Od tego momentu można już reklamować swoją kampanię 1,5%. Pomagają w tym darmowe materiały promocyjne.

Korzyści z przekazywania części podatku są oczywiste. Z jednej strony mamy możliwość realnej pomocy innym – osobom w potrzebie lub organizacjom, które realizują wartościowe cele. Z drugiej – umacniamy społeczną odpowiedzialność, a także budujemy empatię i otwartość na drugiego człowieka w naszym społeczeństwie. Przekazanie części podatku nie obciąża darczyńców finansowo i odbywa się przy okazji składania zeznania podatkowego.

Kim są beneficjenci 1,5% podatku?

Beneficjentami 1,5% podatku mogą być różne grupy społeczne – od osób starszych, niepełnosprawnych, poprzez dzieci i młodzież, aż po osoby chore. Mogą to być również instytucje, takie jak hospicja, schroniska dla zwierząt, czy też prowadzące kampanie społeczne.

Beneficjentami części podatku mogą być również podmioty takie jak Fundacja Studencka Młodzi Młodym. Stworzyliśmy przestrzeń dla ambitnych, zdolnych ludzi. Pomagamy im spełniać marzenia i zmieniać swoje życie na lepsze. Od 2008 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.

Czym są organizacje pożytku publicznego?

To podmioty, które działają na rzecz dobra publicznego. W Polsce, aby być OPP, organizacja musi być zarejestrowana i spełniać określone warunki – m.in. prowadzić działalność na rzecz dobra publicznego, nie prowadzić działalności gospodarczej oraz mieć transparentne zasady zarządzania.

Wybierając organizację, z którą chcemy zbierać 1,5 procent podatku, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim na statut i cele organizacji, formy kontroli zarządu, a także efektywność i przejrzystość wydatkowania pozyskanych środków. Tym wszystkim może pochwalić się Fundacja Studencka Młodzi Młodym.

Jak przekazać 1,5% podatku krok po kroku?

Proces przekazania części podatku na cele charytatywne jest dosyć prosty i nie powinien stanowić większego problemu. A zatem, jak przekazać 1,5 procent podatku?

Podczas składania deklaracji podatkowej PIT musisz zaznaczyć, że chcesz przekazać część podatku na cele charytatywne. Następnie wpisujesz numer KRS 0000270261 organizacji oraz cel szczegołowy. W ten sposób możesz zmieniać życie Partnerów Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym i innych potrzebujących.

Jak mogę korzystać z zebranych środków?

Te środki służą do pomocy – są wykorzystywane na leczenie, rehabilitację, pomoc rodzinom w kryzysie, wsparcie edukacji, klubów sportowe, sportowców indywidualnych, rozwijania pasjia i talentów. Każdego roku, dzięki decyzji o przekazaniu części podatku, tysiące osób otrzymuje szansę na lepsze życie.

Twoja decyzja o przekazaniu części podatku naprawdę jest ważna! Jest to wyraz Twojej empatii, solidarności i troski o dobro innych. Ta decyzja ma realny wpływ na życie innych ludzi. To okazja, aby pomóc, nie wydając przy tym ani złotówki. Warto dzielić się 1,5% podatku i czynić dobro!

 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu