Aktualności2024-02-07

Przyciągnij uwagę, zdobądź wsparcie: Jak wypromować kampanię 1,5% podatku?

Przyciągnij uwagę, zdobądź wsparcie: Jak wypromować kampanię 1,5% podatku?

Konkretny cel zbiórki, personalizacja historii, aktywne zaangażowanie w social mediach – to pierwsze elementy, które nie tylko przyciągają uwagę, ale także budują emocjonalną więź z darczyńcami, tworząc solidną podstawę skutecznej kampanii 1.5 % podatku. Co jeszcze zrobić, by zbiórka stała się niezapomniana?

W tym artykule omówimy kroki i strategie, które pomogą w skutecznym promowaniu kampanii 1,5% podatku.

Jak promować zbiórkę/kampanię 1,5% podatku?

W świecie, w którym każdy “klik” ma potencjał zmienić życie, skuteczna kampania 1,5% podatku wymaga precyzyjnego planowania i angażującego podejścia. Zanim więc rozpoczniesz jakąkolwiek kampanię, ważne jest, aby na samym początku precyzyjnie określić jej cel. Czy jest to wsparcie dla potrzebujących dzieci, schronisk dla zwierząt, czy może działania na rzecz ochrony środowiska? Konkretny cel przyciągnie bardziej zaangażowane wsparcie.

Osoby, które chcą dopełnić obowiązków i wysłać swoje rozliczenie roczne, bardzo często szukają informacji, komu przekazać 1,5% podatku. Dlatego jak najdokładniej opisz swoją akcję. Zadbaj o wyjątkowy przekaz kampanii. Zwróć uwagę na emocjonalne aspekty i opowieść, która będzie przyciągać uwagę. Przykładowo, opowiedz historię osoby, która potrzebuje wsparcia, by wzbudzić empatię i zrozumienie. Napisz, z jakimi problemami się zmaga, a co najważniejsze, jak pozyskane środki mogą odmienić jej życie.

Niektórzy Darczyńcy mogą potrzebować wsparcia lub dodatkowych informacji na temat procesu przekazywania 1,5% podatku. Udostępnij im łatwo zrozumiałe instrukcje i oferuj wsparcie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Dbaj też o regularne aktualizacje na temat postępów zbiórki. Pokazuj, jakie konkretnie cele udało się osiągnąć dzięki wsparciu. To motywuje do kontynuowania wsparcia, nawet po okresie rozliczeniowym.

Gdzie promować kampanię?

To, gdzie udostępniać zbiórki, w dużej mierze zależy od celu. Istnieje wiele platform i miejsc, gdzie można skutecznie rozpowszechniać kampanię 1,5%. Warto wykorzystać portale społecznościowe, aby promować zbiórki wśród znajomych i rodziny. Lokalne wydarzenia, takie jak kiermasze, aukcje charytatywne czy koncerty, również stanowią doskonałą okazję do zbierania funduszy i budowania więzi z lokalną społecznością. Pomóc może też kontaktowanie się z lokalnymi gazetami, radiem czy telewizją. Rozwieszaj również plakaty i zostawiaj wizytówki w punktach usługowych. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich kanałów komunikacji i dostosowanie strategii do konkretnego celu oraz grupy docelowej.

Warto rozważyć współpracę z organizacjami charytatywnymi, które mogą wesprzeć kampanię. Jedną z nich jest Fundacja Studencka Młodzi Młodym.

Jak FSMM pomaga w promowaniu kampanii 1,5% podatku?

Po przystąpieniu do Fundacji w celu promowania własnej akcji pozyskiwania 1,5% podatku, nasi Partnerzy otrzymują szereg korzyści. Jest to forma wsparcia, która ułatwi skuteczną realizację inicjatywy. Naszym Partnerom oferujemy pomoc w zbiórce pieniędzy, a w niej:

  • 500 sztuk darmowych wizytówek. Na każdej z nich znajduje się numer KRS Fundacji oraz indywidualnie dostosowany cel szczegółowy Partnera. To doskonałe narzędzie do promowania akcji i zachęcania innych do przekazania 1,5% podatku,
  • bezpłatne konto na stronie fsmm.pl, zwanej Panelem Partnera. To miejsce, gdzie Partner może opublikować informacje o swojej akcji, dodać zdjęcia oraz opis działalności. Osoby odwiedzające profile Partnerów mogą dokonywać przelewów darowizn bezpośrednio za pośrednictwem PayU, co ułatwia proces wsparcia,
  • stały dostęp do pomocy i wsparcia ze strony pracowników Fundacji. W razie pytań lub potrzeby konsultacji, mogą skontaktować się z nami pod numerem telefonu 795 795 747,
  • bezpłatne materiały promocyjne. Wśród nich znajduje się wizytówka w formie elektronicznej z wpisanym numerem KRS i celem szczegółowym dla każdego Partnera oraz plakat informujący o akcji w wersji elektronicznej,
  • w Panelu Partnera dostępny jest darmowy program do rozliczania PIT. Jest to przydatne narzędzie dla osób odwiedzających profil Partnera i chcących przekazać 1,5% podatku, ponieważ ułatwia proces rozliczenia podatkowego.

Działając wspólnie, chcemy podpowiadać naszym Partnerom, jak zebrać pieniądze na cele charytatywne i społeczne. Fundacja Studencka Młodzi Młodym wspiera między innymi fundacje dla niepełnosprawnych, kluby sportowe czy osoby z pasją i talentem. Pomagamy również osobom, które z kampanii 1,5% podatku chcą pozyskać formę dofinansowania dla stowarzyszeń. Nasza działalność to również wsparcie dla dyrektorów placówek oświatowych, którzy zastanawiają się, jak zdobyć pieniądze dla szkoły.

 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu