Fundacja Studencka Młodzi-Młodym

Historia FSMM

Zapewne wielokrotnie zastanawialiście się Państwo, dlaczego w nazwie naszej Fundacji figuruje słowo "Studencka". Niektóre osoby mylnie uważają, że FSMM ma na celu jedynie działanie na rzecz braci studenckiej, a głównym naszym celem jest poprawa sytuacji jej bytowania. Niewielu domyśla się, że za założeniem Fundacji stały osoby ówcześnie pobierające naukę na uczelni wyższej...

Fundacja Studencka Młodzi-Młodym powstała w 2006 roku w Częstochowie. W 2008 roku uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Od tego momentu Wasze marzenia stały się naszymi, a wspólnymi siłami mogliśmy dojść do celu, który wyznaczyliście sami. Rozpoczęliśmy akcję zbiórki 1% podatku, opisywanego co roku w ramach składanych zeznań PIT. Ten moment w życiu naszej organizacji był jednym z najważniejszych, ponieważ to dzięki niemu mogliśmy zacząć zmieniać świat wokół nas na lepszy.

Jesteśmy wielką rodziną

W tym miejscu musimy wspomnieć o Was - naszych Partnerach - bez których nie byłoby przecież niczego. To dzięki Wam jesteśmy i działamy. Wasze cenne rady i uwagi pozwalają nam z dnia na dzień, miesiąca na miesiąc i roku na rok wciąż się rozwijać.

Jednym z naszych pierwszych Partnerów był Oleg Nowak, chłopak, który na kilka dni przed swoimi osiemnastymi urodzinami uległ ciężkiemu wypadkowi podczas jazdy na snowboardzie. Okazało się, że Oleg ma złamany kręgosłup. M.in. sfinansowaliśmy transport do szpitala, opłacając transport helikopterem, którego nie chciał zrefundować ubezpieczyciel. Dzisiaj Oleg jest studentem Uniwersytetu Warszawskiego, niestety dalej porusza się na wózku. Cały czas wspieramy jego rehabilitację poprzez środki z 1% i z roku na rok zyskuje coraz to lepsze wyniki.Innym Partnerem, o którym nie można by było przy tej okazji nie wspomnieć, jest Tomek Trzciński. Tomasz urodził się z poważnym skrzywieniem kręgosłupa której następstwem było wiele innych powikłań m.in przepukliny i niedowład kończyn dolnych. Jego marzeniem jest w przyszłości kariera w branży informatycznej. Po części udało nam się zrealizować marzenia Tomka poprzez zakup komputera z zebranych środków. W ubiegłym roku zdobyliśmy dla niego środki na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego, w ramach akcji Zbieramy nakrętki.W naszych szeregach jest także wielu młodych i utalentowanych ludzi, artystów i sportowców odnoszących wielkie sukcesy. To pokazuje nam, że pozyskiwanie 1% podatku działa i jest szansą na przyszłość, a marzenia są na wyciągnięcie ręki. Są oczywiście szkoły i przedszkola, których dyrektorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że 1% potrafi zdziałać cuda. Mamy także kluby sportowe, muzea i placówki kulturalne, stowarzyszenia i schroniska, a nawet fankluby! Razem stanowimy jedną, wielką rodzinę. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Przyszłość to FSMM

W ciągu niemal dekady działalności z pozycji małej, lokalnej Fundacji znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce Organizacji Pożytku Publicznego w całej Polsce. To znaczy, że droga, jaką obraliśmy na początku okazała się słuszna. Wciąż mamy nowe pomysły i plany, wciąż się rozwijamy. Jeśli czujesz się na siłach zapraszamy na pokład statku, który nazywa się FSMM. Czas rozwinąć żagle i banderę z 1%. Płyniemy ku przyszłości, w kierunku marzeń. Twoich marzeń! 1% podatku dochodowego jest Twój. Wystarczy, że po niego sięgniesz, razem z nami!

Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu