Zbieranie 1,5% Podatku na rozwój pasji, talentów i uzdolnień dla dzieciJakie trzeba spełniać kryteria, aby zapisać uzdolnione dziecko do Fundacji

Pasja to coś, co warto mieć. Niezależnie czy Twoje dziecko kocha taniec, sport czy grę na instrumentach muzycznych, dzięki Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym każda pasja może być rozwijana i realizowana.

Twoje dziecko zafascynowane jest np.: tańcem standardowym typu: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep, tańcem latynoamerykańskim, jak: cha-cha, rumba, samba, paso doble, jive czy tańcem współczesnym, jak np.: jazz, dancehall, hip-hop (w tym break dance, new style, new age), funk (w tym popping, locking)?

Pasją Twojego dziecka jest sport? Trenuje szermierkę, gra w tenisa, badmintona, squasha, w piłkę nożną, jeździ na rowerze, motocyklu? Trenuje sporty wodne, lubi pływać, interesuje się żeglarstwem czy windsurfingiem? Jeśli kocha jeździectwo, trenuje sztuki walki m.in.: kung-fu, karate, judo, aikido, tai-chi, ju-jitsu, taekwondo, muay thai, capoeira. Gra w golfa, lubi jeździć na łyżwach, rolkach czy trenuje na torze kartingowym?

A może Twoja pociecha interesuje się malarstwem, fotografią? Być może to śpiew jest pasją Twojego dziecka?

A Ty jako rodzic/ opiekun masz dylemat czy będziesz w stanie zapewnić dziecku, odpowiednie narzędzia do trenowania, opłacić kursy, szkolenia podnoszące kwalifikacje, zakupić odpowiednią odzież, obuwie niezbędne do tańca czy innych treningów?

Nie martw się, dzięki FSMM Twoje dziecko, będzie mogło rozwijać swoje pasje, a Ty będziesz szczęśliwy, patrząc jak podnosi swoje kwalifikacje, dzięki dodatkowym środkom z 1,5% podatku, które możesz zbierać wspólnie z Fundacją Studencką Młodzi-Młodym. Jak to zrobić?

Zgłoś się do FSMM telefonicznie, w formie e-mail lub osobiście.

Opowiedz nam o pasji Twojego dziecka. Podczas rozmowy ustalimy z Tobą warunki współpracy, jakie obowiązują w Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym. Warunki są bardzo proste. Jedyne co musisz posiadać przy zgłoszeniu dziecka do Fundacji to chęć zbiórki funduszy z 1,5% podatku.

Podczas rozmowy podajesz pracownikowi Fundacji informacje potrzebne do zarejestrowania Twojego dziecka w bazie FSMM, dzięki którym Twoja pociecha zostaje Partnerem, Podopiecznym Fundacji; są to m.in.: imię, nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy. Podczas rozmowy pracownik Fundacji ustala z Tobą dopisek, jest to inaczej mówiąc cel szczegółowy, po którym FSMM wie, jakie środki finansowe z 1,5% podatku udało się zebrać na Twoje dziecko.

Otrzymujesz również na podany adres e-mail niezbędne dane do zalogowania się do profilu Partnera tj.; login i hasło. W panelu Partnera masz dostęp do wszystkich informacji oraz dokumentów, które obowiązują przy współpracy z FSMM tj.: Porozumienie oraz Regulamin współpracy. Wystarczy, że wydrukujesz ww. dokumenty, podpiszesz je (w przypadku osób niepełnoletnich to rodzic/opiekun jest Reprezentantem dziecka w Fundacji oraz podpisuje wszelkie niezbędne dokumenty) i wyślesz dokumentację do Fundacji drogą tradycyjną. Jeśli Twoje dziecko w ramach swojej tanecznej, sportowej czy innej aktywności rozwijającej pasję odniosło większe czy mniejsze sukcesy, podziel się tym z nami. Prześlij do nas dyplom, świadectwo, certyfikat czy inny dokument dotyczący pasji u dziecka. Twoja pociecha nie ma jeszcze zbyt wielu osiągnieć? Przygotowujesz dopiero miejsce na ścianie na dyplomy ? Nie szkodzi, również możesz zgłosić do FSMM swoje dziecko, aby poprzez zbiórkę funduszy z 1,5% podatku mieć dodatkowe dofinansowanie na rozwijanie pasji u Twojej pociechy.

Paweł Cyrulik
KRS: 0000270261     dopisek: Paweł Cyrulik 3511
Paweł Cyrulik

Na co mogą być zbierane środki z 1,5% za pośrednictwem Fundacji dla dzieci mających pasje

Każdy rodzic pewnie niejednokrotnie zastanawiał się w jaki sposób może dofinansować pasje u dziecka. Powszechnie wiadomo, że pasje u dzieci nie są tanie. Co rusz potrzeba nowych butów do treningów, nowego dresu, specjalistycznych narzędzi wspomagających rozwój pasji uzdolnień i talentów wśród najmłodszych. Poprzez zbiórkę funduszy

z 1,5% podatku z Fundacją Studencką Młodzi-Młodym, możesz jako rodzic, zapewnić dziecku niezbędną odzież sportową, sprzęt sportowy i inne tego typu narzędzia potrzebne do trenowania oraz rozwijania pasji u dziecka.

Jeśli pasją Twojego dziecka jest np.: gra na instrumencie muzycznym, tak jak gra na gitarze, pianinie, harfie, skrzypcach, perkusji itp., to doskonale zdajesz sobie sprawę, że koszt gry na jakimkolwiek instrumencie często wydaje się być tym, co stanowi mur nie do przebicia i dość często zdarza się, że rodzice z powodów finansowych rezygnują z szansy rozwoju takiej pasji u dziecka. Z Fundacją Studencką Młodzi-Młodym możesz bez problemu dofinansować dodatkowe lekcje gry na instrumencie podnoszące umiejętności Twojego dziecka. Zebrane środki z 1,5% podatku możesz przeznaczyć na zakup nowego instrumentu, na opłacenie kursu czy szkolenia dla dziecka podnoszącego kwalifikacje/umiejętności gry na danym instrumencie. Twoje dziecko często koncertuje w różnych rejonach Polski? Obawiasz się, że takie wyjazdy, dojazdy „wykończą” Cię finansowo? Nie martw się, pozyskane fundusze z 1,5% podatku możesz przeznaczyć także na ten cel.

Jeśli Twoje dziecko kocha taniec, to z pewnością wiesz, ile czasu i pieniędzy potrzeba, aby realizować tę właśnie pasję. Zebrane środki finansowe możesz przeznaczyć na różnego rodzaju stroje taneczne m. in.: kostiumy dla tancerzy: kamizelki, spodnie, fraki, suknie turniejowe, wygodną odzież treningową; dodatki do strojów, takie jak: spinki do kołnierzyka, muchy, pasy do fraka, frędzle, pióra, krynolinę, kosmetyki, ochraniacze na kolana i obcasy; biżuterię: kolczyki, bransoletki, paski, kamienie ozdobne; specjalistyczne obuwie: baletki, buty do tańca towarzyskiego – latino, salsy, buty standard, buty do tanga, do flamenco oraz wiele innych niezbędnych akcesoriów, które można by wymieniać długo. Jednak stroje i obuwie to z pewnością nie jedyny wydatek związany z pasją taneczną u Twojego dziecka. Dofinansowanie z 1,5% podatku możesz też przeznaczyć na obozy, podczas których Twoja pociecha doszkala się w danym typie tańca, na turnieje taneczne, zajęcia dodatkowe z tańca. Prawdopodobnie Twoja pociecha często bierze udział w konkursach tanecznych oraz turniejach w różnych rejonach Polski. Dojazdy na konkursy kosztują pewnie niemało, ale dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu przy współpracy z FSMM, środki z 1,5% podatku możesz przeznaczyć właśnie na ten cel.

Jeśli Twoje dziecko trenuje sport, to doskonale wiesz o tym, jak droga może być taka pasja. Zebrane środki z 1,5% podatku przy współpracy z FSMM, możesz przeznaczyć na niezbędne rzeczy do treningu typu: sprzęt sportowy, stroje sportowe, itp.

Pasją Twojego dziecka jest szermierka? Ale aby mogło trenować musisz skompletować potrzebny sprzęt czy strój, który kosztuje kilkaset złotych? Dofinansowanie z 1,5% podatku możesz przeznaczyć na niezbędny sprzęt do trenowania szermierki m.in.: maski szermiercze, które chronią twarz i oczy przed ciosami, plastrony szermiercze, które chronią żebra przed zbytnim poobijaniem w czasie walki, bluzy treningowe, które chronią ciało podczas treningów, rękawice szermiercze, które ochraniają palce przed razami szabli przeciwnika i umożliwiają mocne uchwycenie broni. Istotnym elementem wyposażenia szermierza jest też z pewnością szabla sportowa. To tylko kilka podanych przykładów na co możesz wydać środki z 1,5% podatku, gdy Twoja pociecha trenuje szermierkę.

Jeśli Twoje dziecko lubi grać w tenisa, to z pewnością wiesz, jakie korzyści niesie ten sport - grając w tę grę najmłodsi ćwiczą koordynację oraz rozwijają umiejętność rywalizacji. Tenis uczy radzenia sobie ze stresem. Osoby, które grają w tenisa wyróżniają się niskim poziomem agresji oraz optymizmem. Ale mając w domu małego tenisistę wiesz też, ile środków finansowych należy przeznaczyć, aby Twoja pociecha była w pełni przygotowana do treningów. Wyposażenie prawdziwego tenisisty nie kończy się jedynie na odpowiedniej rakiecie czy na dedykowanym obuwiu. Są tez inne akcesoria tenisowe, które mogą pomóc w grze Twojemu dziecku - dobra czapka tenisowa czy opaska na rękę mogą stanowić nieocenioną pomoc podczas wymagających fizycznie treningów. Środki finansowe z 1,5% podatku możesz przeznaczyć na szereg ważnych akcesoriów, niezbędnych do gry w tenisa m. in.: specjalistyczne rakiety do tenisa, piłki tenisowe, obuwie przystosowane do konkretnych nawierzchni, torby do przechowywania rakiet, opaski na rękę, czapki, chustki, koszulki sportowe, dresy, spodenki, spódniczki, skarpetki itp. Dodatkowe dofinansowanie możesz również przeznaczyć na indywidualne treningi, podnoszące kwalifikacje u Twojego dziecka, wynajem kortów tenisowych, wyjazdy na turnieje, noclegi, wyżywienie, wpisowe, zabiegi rehabilitacyjne itp.

Jeśli Twoje dziecko interesuje się grą w squasha, to dofinansowanie z 1,5% podatku możesz przeznaczyć m.in.: na odpowiednią rakietę, ponieważ jak wiadomo, dobra rakieta do squasha przyda się zarówno graczom zaawansowanym, jak i tym, którzy dopiero poznają ten sport. Zebrane fundusze mogą zostać przeznaczone też na odpowiedni strój sportowy, który nie będzie ograniczał ruchów Twojej pociechy, odpowiednio dopasowane obuwie sportowe, piłki, okulary, wynajem kortów, opłaty za treningi, itp.

W przypadku, gdy pasją Twojego dziecka jest badminton, środki z 1,5% podatku możesz przeznaczyć m.in.: na specjalistyczne obuwie, odpowiednio dopasowane rakiety do gry, lotki piórowe, nylonowe, opłaty za treningi, turnieje, opłaty startowe, transport na turnieje, wyżywienie czy noclegi dla dziecka biorącego udział w turniejach itp.

Twoja pociecha zafascynowana jest grą w piłkę nożną? Tworzy kolekcję gadżetów swoich ulubionych piłkarzy? Każdą wolną chwile spędza na boisku, aby trenować? Jeśli tak, to z pomocą Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym, możesz zbierać fundusze na rozwój pasji u dziecka. Pozyskane fundusze z 1,5% podatku możesz śmiało przeznaczyć m.in. na: odpowiednie piłkarskie obuwie, korki czy inne obuwie sportowe dostosowane do każdego rodzaju nawierzchni. Mając odpowiednie obuwie młody piłkarz może grać bez ograniczeń, nie tylko na treningu, ale też po szkole na podwórku. Pieniądze z 1,5% podatku możesz również przeznaczyć na różnego rodzaju piłki do gry w nogę, stroje sportowe tj.: koszulki, spodenki, getry, bluzy, ochraniacze piłkarskie, torby, plecaki oraz wiele innych niezbędnych akcesoriów, aby Twoja pociecha była w pełni przygotowana do treningu. Oprócz wydatków związanych z zakupem profesjonalnego stroju czy obuwia do gry w piłkę nożną, jest szereg innych kosztów, które ponosisz jako rodzic dziecka trenującego grę w piłkę. Zgromadzone środki możesz przeznaczyć również na opłacenie treningów, indywidualne szkolenia, obozy letnie i zimowe, opłaty za transport na mecze, opłaty startowe, opłaty za noclegi oraz wyżywienie podczas pobytu na różnego rodzaju zawodach, turniejach czy meczach wyjazdowych, itp.

Jeśli Twoje dziecko trenuje żużel czy jazdę na rowerze, to dodatkowe dofinansowanie z 1,5% podatku możesz przeznaczyć na specjalistyczny sprzęt żużlowy, rowerowy tj.: motocykle, rowery, kaski, ochraniacze, specjalistyczne okulary do jazdy, gogle, niezbędne stroje sportowe potrzebne do wykonywania ww. aktywności. Uzbierane fundusze możesz również przeznaczyć na treningi, lekcje indywidualne, itp., potrzebne do rozwijania umiejętności jazdy na motorze czy rowerze.

Pasją Twojego dziecka jest pływanie? Zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane powinny zawsze stawiać na pierwszym miejscu bezpieczeństwo. Miejscem odpowiednim do rozwijania pasji u dziecka, nie jest staw czy inny niebezpieczny zbiornik wodny, ale profesjonalny basen, gdzie woda nie jest zbyt głęboka, a nad osobami pływającymi czuwa ratownik. Do rozwijania tej pasji, oprócz bezpiecznego miejsca do ćwiczeń, niezbędny jest również sprzęt do nauki pływania oraz odpowiedni strój. Na wszystkie niezbędne akcesoria do pływania typu: dmuchane koła, rękawki, kamizelki i deski do nauki pływania, pasy pływackie, stroje kąpielowe, kąpielówki, klapki kąpielowe, czepki, okulary pływackie, maski pływackie, zatyczki do uszu, płetwy krótkie, długie, rurki czołowe oraz wiele innych gadżetów niezbędnych do wykonywania pasji jaką jest pływanie czy inne sporty wodne, możesz przeznaczyć pozyskane środki z 1,5% podatku. Dodatkowe dofinansowanie z 1,5% podatku przez FSMM możesz również przeznaczyć; na treningi mające na celu poprawę technik pływackich, kształtowanie szybkości i wytrzymałości pływackiej, opłaty za udział w zawodach, obozy pływackie, itp.

Twoja pociecha kocha konie i uprawia jeździectwo? To pewnie zdajesz sobie sprawę, że to sport dość kosztowny. Bez względu na to, czy Twoje dziecko rozpoczyna dopiero przygodę z jeździectwem, czy trenuje już długo, potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt jeździecki. Od niego w głównej mierze będzie zależeć komfort jazdy oraz bezpieczeństwo Twojego dziecka. Ale nie musisz się martwić skąd wziąć fundusze na tę właśnie pasje. Środki zgromadzone podczas zbiórki funduszy z 1,5% podatku możesz przeznaczyć m.in. na: specjalistyczny strój i obuwie do jazdy konnej np.: bryczesy, sztyblety, ,oficerki, ,kurtki jeździeckie, kaski, ,kasko – toczki,rękawiczki, kamizelki, bluzy, podkolanówki, skarpety, itp. Jednak oprócz zakupu specjalnej odzieży, są też inne wydatki związane z jazdą konną. Więc zgromadzone środki z 1,5% podatku możesz przeznaczyć również na indywidualne treningi podnoszące umiejętności jazdy konnej u Twojej pociechy, na turnieje, zawody oraz konkursy jeździeckie, na obozy konne, itp.

Jeśli Twoje dziecko próbuje swych sił na polu golfowym, jest zainteresowane tą formą aktywności, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wspólnie z Fundacją Studencką Młodzi-Młodym zbierał środki potrzebne na realizację tej pasji. Zebrane środki z 1,5% podatku możesz przeznaczyć m.in. na: kije golfowe, piłki, golfowe torby, golfowe wózki i pojazdy golfowe; na niezbędną odzież do gry w golfa: koszulki polo, spodnie, swetry wiatroszczelne, rękawice golfowe, buty golfowe, itp. Dodatkowe dofinansowanie z 1,5% podatku możesz przeznaczyć również m.in. na: obozy golfowe, dodatkowe lekcje podnoszące umiejętność gry w golfa u dziecka, opłaty za konkursy, turnieje, zawody, itd.

Twoja pociecha interesuje się jazdą na rolkach? Jeśli tak, to pozyskane środki z 1,5% podatku możesz przeznaczyć na potrzebny sprzęt, aby Twoja pociecha mogła się rozwijać w tej właśnie dyscyplinie sportowej. Środki finansowe z 1,5% podatku możesz przeznaczyć m.in. na: rolki różnego rodzaju: rolki rekreacyjne (fitness), rolki regulowane, rolki hokejowe, rolki szybkościowe, rolki agresywne, ochraniacze na nadgarstki, łokcie, kolana, kaski ochronne, kółka do rolek, śruby do rolek, łożyska do rolek oraz odzież, m.in. spodnie sportowe, dresy lub legginsy, koszulki sportowe, bluzy, kamizelki lub kurtki sportowe. Dodatkowo, środki z 1,5% podatku możesz przeznaczyć na lekcje Twojego dziecka podnoszące umiejętności jazdy na rolkach, opłacenie różnego rodzaju turniejów, konkursów, itp.

Twoje dziecko zafascynowane jest sztukami walki? Trenuje z ochotą karate, aikido, taekwondo, ju –jitsu czy inne sztuki walk? A Ty martwisz się skąd wziąć pieniądze na te wszystkie lekcje, dodatkowe szkolenia czy niezbędne akcesoria do trenowania? Spokojnie. Z pomocą przychodzi Fundacja Studencka Młodzi-Młodym, za naszym pośrednictwem możesz zapewnić dziecku wszystko co niezbędne, aby jego pasja związana ze sztukami walki rozwijała się. Dofinansowanie z 1,5% podatku możesz przeznaczyć m.in. na: kimona, pasy do kimon, spodenki MMA, rashguardy dla dzieci, rękawice i owijki do ochrony dłoni, ochraniacze na zęby, ochraniacze na piszczele, kaski ochronne, itp. Oprócz niezbędnego sprzętu i ubioru do ćwiczeń, środki z 1,5% podatku możesz przeznaczyć na: opłaty za udział w zawodach, turniejach, mistrzostwach, transport, noclegi oraz wyżywienie, obozy podnoszące sprawność fizyczną, dodatkowe lekcje i szkolenia mające na celu podniesienie umiejętności walki u Twojej pociechy.

Twoja pociecha marzy o trenowaniu na torze kartingowym? A może już ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie? Jeśli tak, to za pośrednictwem FSMM możesz zbierać dodatkowe środki finansowe na rozwijanie tej właśnie pasji u dziecka. Środki finansowe możesz przeznaczyć m.in. na: kaski ochronne, wygodne płaskie buty, rękawiczki, getry, joggery, t-shirty, bluzy, specjalistyczne kombinezony przeznaczone do jazdy na torze kartingowym oraz inne niezbędne akcesoria, dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło nie tylko w przyjemny, ale też w bezpieczny sposób ćwiczyć swoje umiejętności za kółkiem.

Dzieciństwo to czas odkrywania pasji. To czas próbowania różnych możliwości i decydowania, co podoba się Twojemu dziecku, co je wciąga, do czego ma talent i co budzi w nim silne emocje. To również czas doskonalenia się w wybranym hobby, więc jeśli Twoja pociecha zafascynowana jest malarstwem, fotografią, śpiewem czy innym rodzajem aktywności, to zgłoś się do Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym, z naszą pomocą będziesz w stanie zapewnić dziecku niezbędne akcesoria, gadżety i inne ważne przedmioty, wspomagające rozwój pasji u dziecka. Środki zebrane z 1,5% podatku podczas współpracy z FSMM możesz śmiało przeznaczyć m.in. na: różnego rodzaje pędzle do malowania, specjalne ołówki, specjalistyczne sztalugi, farby olejne, różnego rodzaju aparaty fotograficzne, zajęcia wokalne, warsztaty rozwijające pasje, lekcje i szkolenia rozwijające hobby czy talent Twojego dziecka.

Jak wygląda proces pozyskiwania 1,5% podatku przez rodziców dla swoich dzieci

Proces pozyskiwania środków z 1,5% podatku przez FSMM jest bardzo prosty. Po zgłoszeniu chęci współpracy z Fundacją Studencką Młodzi-Młodym, osoba reprezentująca dziecko w Fundacji (w przypadku osób niepełnoletnich to rodzic/opiekun jest Reprezentantem dziecka w Fundacji) wraz z pracownikiem Fundacji ustala dopisek. Jest to inaczej mówiąc cel szczegółowy, dzięki któremu FSMM wie, do którego z Partnerów/ Podopiecznych należą pozyskane środki z 1,5% podatku.

Reprezentant dziecka, podczas rozmowy telefonicznej lub będąc osobiście w Fundacji, otrzymuje login i hasło, dzięki czemu, ma on wgląd do wszelkich dokumentów i innych ważnych rzeczy znajdujących się w profilu Partnera. W swoim indywidualnym profilu (dane do zalogowania się na profil, reprezentant otrzymuje podczas podania danych osobowych, niezbędnych do zarejestrowania w bazie Fundacji) reprezentant ma umieszczone dokumenty dotyczące nawiązania współpracy tj.; Porozumienie oraz Regulamin współpracy. Podpisane dokumenty należy przesłać do FSMM drogą tradycyjną, czyli listem.

Fundacja Studencka Młodzi Młodym każdemu Podopiecznemu zapewnia materiały promocyjne. Są to darmowe wizytówki w formie papierowej, standardowy pakiet to 500 szt., natomiast, jeśli rodzic/ opiekun dziecka ma możliwość promowania akcji 1,5% podatku na szerszą skalę, to FSMM jest w stanie zapewnić większą ilość papierowych wizytówek, oczywiście również całkowicie bezpłatnie. Na wizytówkach można zamieścić zdjęcie swojej pociechy, np. zdjęcie z treningu, z pucharem czy innym gadżetem nawiązującym do pasji dziecka. Proces pozyskiwania środków oraz powodzenie akcji przekazania 1,5% podatku zależy przede wszystkim od Partnera FSMM. To w jaki sposób rodzic/opiekun rozreklamuje akcję, przełoży się w późniejszym czasie na pozyskane sumy. Rodzic, oprócz wizytówek w formie papierowej ma również do swojej dyspozycji, wizytówkę w formie elektronicznej, która umieszczona jest w profilu Partnera

Przykładowe promowanie akcji

Poniżej znajduje się kilka przykładów promocji akcji, które można śmiało wykorzystać podczas zbiórki 1,5% podatku, aby zwiększyć szanse powodzenia akcji.

  • Rodzicu, możesz udostępnić post w serwisie społecznościowym typu: Facebook, Twitter, Instagram.
  • Rodzicu, możesz potraktować pozyskiwanie 1,5% jako priorytet i ustawić na facebookowym profilu wizytówkę elektroniczną w tle.
  • Rodzicu, możesz też oprócz zdjęć i postów zdecydować się na urozmaicenie przekazu np. tworząc krótki film video, w którym w roli głównej może wystąpić Twoja pociecha, informująca o możliwości zbiorki funduszy z 1 % podatku na swoją pasję.
  • Rodzicu, mając do dyspozycji wizytówki w formie papierowej możesz również pozostawić je w celu rozprowadzenia w zaprzyjaźnionym biurze rachunkowym czy wśród klientów w pobliskim sklepie, saloniku kosmetycznym, fryzjerskim, urzędzie skarbowym, czy innym miejscu, które odwiedza wiele osób.

Pomysłów na promowanie akcji zbiórki 1,5% podatku jest bardzo wiele, ale to zawsze rodzic/opiekun ma dowolność, w jaki sposób, najlepszy dla siebie i dziecka, wypromuje tę akcję. Fundacja nie narzuca żadnego schematu działania w promowaniu akcji zbiórki 1,5% podatku, tu liczy się przede wszystkim kreatywność i swoboda działania.

Zacznij zbierać 1 procent

Fundacja studencka „młodzi-Młodym” - co nas wyróżnia?

Fundacja Studencka „Młodzi-Młodym” jest jedną z najlepszych organizacji OPP w całej Polsce. Oto cechy, dzięki którym wyróżniamy się na tle innych fundacji:

Medal

Jesteśmy w pierwszej dziesiątce organizacji OPP w całej Polsce!
- według danych Ministerstwa Finansów z 2015 roku.

Zegarek

Mamy szybką i prostą Rejestrację
– w 4 prostych krokach zarejestrujesz swoje konto, podając niezbędne dane. Resztę załatwimy telefonicznie.

monitor fsmm

Dajemy Ci darmowe konto Partnera
– to miejsce, w którym publikujesz opisy i zdjęcia swojej akcji, wraz z danymi do przelewu na Twój cel!.

Telefon

Do Twojej dyspozycji jest nasz Opiekun Partnera
- jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości dzwoń pod numer 795 795 747.

Megafon

Otrzymujesz bezpłatne materiały promocyjne - 500 wizytówek do rozdania wśród darczyńców i plakat elektroniczny, dostępny w Panelu.

Rakieta

Współpraca z nami jest zawsze bezpłatna
– 10 procent na cele statutowe pobieramy tylko od zebranych kwot, nigdy od indywidualnych wpłat.

Strzałka

Mamy najszybszy czas rozliczenia środków!
– pieniądze zebrane przez Partnerów są rozliczane po otrzymaniu list ze skarbówki.

Waga

Brak minimalnych wpłat i wypłat
– możesz wpłacać i wypłacać dowolne kwoty na swój cel.

Program PIT

Dajemy Ci darmowy program PIT
– aplikacja jest gotowa do pobrania i pracy (także online) w Twoim Panelu Partnera.

Kalkulator

Rozliczamy za Ciebie księgowość PIT
- rozliczeniem Twojej darowizny zajmują się nasi księgowi.

Wykres

Najprostsza obsługa finansów
– taka, jak w najlepszym banku: wykaz dostępnych środków, lista wpłat i prosty dostęp do transakcji.

Zoom

Zawsze masz wgląd w listę wpłat indywidualnych
– w przypadku 1,5% możesz zobaczyć kwotę i urząd skarbowy (dane osobowe są chronione).

Puchar

Bierzesz udział w organizowanych konkursach
– dla różnych grup Partnerów. Dla zwycięzców oczywiście atrakcyjne nagrody (rzeczowe lub pieniężne).

Koło ratunkowe

Fundusz Nagłej Pomocy do dyspozycji dla niepełnosprawnych
– dodatkowe wsparcie finansowe w trudnej stytuacji, dla osób zarejestrowanych w naszej fundacji.

Zbiórka publiczna

Organizujemy zbiórki publiczne –
dodatkowa pomoc dla osób najbardziej potrzebujących pomocy.

Młotek sędziowski

Organizujemy dla Ciebie aukcje charytatywne
– dochód z licytowanych przedmiotów przekazujemy w całości naszym Partnerom.

promocja to podstawa!

Jako nasz Partner otrzymasz od nas za darmo materiały promocyjne, dzięki którym o Twojej zbiórce dowiedzą się podatnicy i potencjalne osoby chcące przekazać swój 1,5% osobom potrzebującym.

Wizytówki
500 sztuk darmowych wizytówek

Wizytówki zawierają dopisek Twojej akcji, oraz wzorem jak wypełnić PIT, aby przeznaczyć 1,5% podatku na Twój cel. Rozdaj je wśród znajomych i współpracowników, w szkołach , klubach, schroniskach, sklepach i innych miejscach publicznych.

Plakaty
Plakaty promocyjne w wersji cyfrowej do poprania

Pobierz wysokiej jakości plik z plakatem A3. Wydrukuj i rozwieś w widocznych miejscach, niech się wszyscy dowiedzą o Twojej akcji!.

Profil
Profil partnera - darmowa promocja w internecie

Przesyłaj i publikuj zdjęcia wraz z opisem na Profilu Partnera. Dzięki nim wszyscy dowiedzą się w jaki sposób działają środki pochodzące z 1,5% podatku. Dokumentuj ważne wydarzenia z życia szkoły, klubu czy stowarzyszenia na Profilu. Zamieszczaj materiały promujące Twoją działalność, ogłaszaj ważne wydarzenia i promuj własny profil na stronach internetowych. Pamiętaj, że widoczność w sieci to podstawa!.

Program do PIT
Darmowy program pit - narzedzie do twojej dyspozycji

Co roku, na naszej stronie internetowej dostępny jest program do rozliczania PIT, stworzony z myślą o naszych Partnerach. Program automatycznie wypełnia numer KRS oraz Twój dopisek w celach szczegółowych. Dzięki tym informacjom zawartym w arkuszu podatkowym pozyskujemy 1,5% podatku na Wasze cele. Program dostępny jest także w trybie online, do korzystania wystarczy komputer z dostępem do Internetu.

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:
Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu