FELINOTERAPIA - zajęcia indywidualne z dziećmi i dorosłymi
Małgorzata Nedoma KRS: 0000270261 DOPISEK: Małgorzata Nedoma 7792
  • Miejscowość: Kraków
  • Kategoria: Osoba
  • Liczba odwiedzin: 1351

Chcesz wesprzeć tego Partnera Fundacji? Rozlicz PIT i przekaż 1.5 % podatku za pomocą darmowego programu.
Pobierz program PIT Wesprzyj przelewem

FELINOTERAPIA - zajęcia indywidualne z dziećmi i dorosłymi

FELINOTERAPIA - to rodzaj terapii kontaktowej w którą główną rolę odgrywa kot. Jest to dość młoda i jeszcze mało popularna forma terapii która powoli zdobywa uznanie zooterapeutów i lekarzy na świecie.

Felinoterapia znajduje swoje zastosowanie u osób autystycznych, z zespołem Downa, z ADHD, z chorobą Alzheimera, Parkinsona, u osób niewidomych, niedowidzących, niesłyszących, nadpobudliwych, z zaburzeniami emocjonalnymi, lękowymi, u dzieci nieśmiałych, zahamowanych społecznie, osób cierpiących na artretyzm, depresje, dystrofie mięśniową, stwardnienie rozsiane, sklerozę, cukrzycę, choroby psychiczne, u osób samotnych czy pacjentów szpitali, w domach opieki, domach dziecka, hospicjach i zakładach penitencjarnych.

Kontakt z kotem poprawia funkcje motoryczne, poprawia komunikacje, umiejętność koncentracji uwagi, umożliwia zajęcia rekreacyjne, obniża lęk, podnosi poziom samooceny, w grupach widoczny jest spadek poczucia alienacji, izolacji, samotności i wyobcowania. Obecność kota na sesji nawiązanie kontaktu z innymi osobami, poprawia interakcje między ludźmi, motywuje do podjęcia aktywności. Dodatkowo obcowanie ze zwierzętami obniża ciśnienie krwi oraz poziom trójglicerydów i cholesterolu we krwi, obniża drażliwość, łagodzi agitację polegająca na pobudzeniu ruchowym i lęku, łagodzi objawy depresji, nerwicy.
W domu kot w naturalny sposób odgrywa wielką rolę w integrowaniu domowników stając się codziennym, neutralnym tematem rozmów, opowiadań, obserwacji. Uczy obowiązkowości, systematyczności, ufności, empatii, wrażliwości i delikatności. Jest partnerem zabaw, powiernikiem sekretów.
Często samą obecnością kot odwraca uwagę od trudów dnia codziennego, stresów w szkole/pracy. Dotyk działa kojąco, mruczenie uspakaja, koi i łagodzi nerwy. Podnoszenie, głaskanie, przytulanie, karmienie, zabawa to przyjemna gimnastyka która poprawia ruchomość stawów. Zwiększa aktywnośc fizyczną i psychiczną nie tylko podczas zajęć felinoterapii ale długo po nich.

Udostępnij na Fb

Video - Przekaż 1,5% na Małgorzata Nedoma

Udostępnij film na Facebook

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Małgorzata Nedoma 7792
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/ rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

wesprzyj indywidualnie

PŁATNOŚĆ PAYU
PRZELEW BANKOWY

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
Małgorzata Nedoma 7792

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:

Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu