BUDOWA LOKALNEGO CENTRUM KULTURY W WIEWIÓROWIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W WIEWIÓROWIE WIEWIÓRKI KRS: 0000270261 DOPISEK: KGW WIEWIÓRKI 20765
  • Miejscowość: Wiewiórów
  • Kategoria: Inna
  • Liczba odwiedzin: 300

Chcesz wesprzeć tego Partnera Fundacji? Rozlicz PIT i przekaż 1.5 % podatku za pomocą darmowego programu.
Pobierz program PIT Wesprzyj przelewem

BUDOWA LOKALNEGO CENTRUM KULTURY W WIEWIÓROWIE

KGW „Wiewiórki” w Wiewiórowie rozpoczęło swą działalność we wrześniu 2019 roku. Jego głównym celem stała się integracja społeczna, a następnie budowa Lokalnego Centrum Kultury, a mówiąc prościej – świetlicy wiejskiej. Pierwsze prace, związane z uporządkowaniem terenu pod budowę, wykonane zostały we własnym zakresie, natomiast drobne inwestycje typu zakup krzewów czy kamienia ozdobnego zrealizowane zostały dzięki wsparciu finansowemu mieszkańców oraz dotacjom sponsorów.
Kolejną ogromną inwestycją jaką rozpoczęliśmy była budowa Lokalnego Centrum Kultury - świetlicy wiejskiej. Prace budowlane rozpoczęliśmy 3 stycznia 2023 roku, a już rok później obiekt stanął w stanie surowym otwartym wraz z pokryciem dachowym.
Obecnie jesteśmy na etapie zakupu stolarki okienno - drzwiowej.
W drugiej połowie 2024 roku planujemy prace wewnątrz budynku związanie ze wznoszeniem ścian działowych oraz montażem instalacji elektrycznej i wodnej.

Zrealizowane etapy budowy zostały sfinansowane z funduszy sołeckich, budżetu KGW, na które złożyło się wiele pozyskanych finansów m.in. ze organizowanego co roku przez Koło Pikniku Rodzinnego, udziału w Dożynkach, Fundacji Orlen, Fundacji PGE, Fundacji Lasów Państwowych oraz hojności sponsorów.
To wszystko jednak za mało. KGW w dalszym ciągu potrzebuje środków finansowych na dalsze prace związane z zakończeniem i oddaniem do użytku świetlicy. Jest to dla nas niezwykle ważne, ponieważ Lokalne Centrum Kultury niewątpliwie ma na celu wzrost jakości życia oraz poziomu aktywizacji społecznej i gospodarczej mieszkańców wsi, wzmocnienie więzi społecznych i kulturalnych. Budowane jest z myślą o integracji mieszkańców naszego sołectwa oraz o przyszłych pokoleniach.

Udostępnij na Fb

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: KGW WIEWIÓRKI 20765
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/ rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

wesprzyj indywidualnie

PŁATNOŚĆ PAYU
PRZELEW BANKOWY

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
KGW WIEWIÓRKI 20765

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:

Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu