Rodzimowiercy na swoim
Rodzimy Kościół Polski KRS: 0000270261 DOPISEK: Rodzimowiercy na swoim 19117
  • Miejscowość: Warszawa
  • Kategoria: Inna
  • Liczba odwiedzin: 491

Chcesz wesprzeć tego Partnera Fundacji? Rozlicz PIT i przekaż 1.5 % podatku za pomocą darmowego programu.
Pobierz program PIT Wesprzyj przelewem

Rodzimowiercy na swoim

Wyobraźcie sobie czysty ekologicznie teren w centralnym miejscu którego szumi Święty Gaj, a w nim skryta jest niewielka, kryta gontem, poświęcona odwiecznym słowiańskim bóstwom, świątynia. W ramach I etapu projektu „Rodzimowiercy na swoim - rodzimowiercza ziemia” 21 maja 2022 r. nabyliśmy ponad hektarowy teren w miejscowości Barchów. Spełnia on zdecydowaną większość przyjętych przez nas wymogów i umożliwia podjęcie starań o wybudowanie świątyni z prawdziwego zdarzenia. I tu w wkraczamy w II etap projektu, czyli pozyskania środków na organizację miejsca ofiarnego oraz budowę chramu zapewniającego nam godne warunki do sprawowania kultu.

W gronie osób nam podobnych powstał projekt przestrzeni architektoniczno-krajobrazowej zgodnej z zasadami starożytnych, słowiańskich przekazów. Przestrzeni mogącej stanowić nie tylko teren rekreacyjny dla całych rodzin, niosącej głębsze wartości edukacyjne, ale przede wszystkim przywracającej zapomniane dla większości polskiego społeczeństwa tradycje i wierzenia. Naszym marzeniem jest, by po wiekach na polskich ziemiach znów wzrastał poświęcony przodkom Święty Gaj. By powstała świątynia, w której spotykać się będą mogli czciciele Świętowita, Peruna, Welesa, Mokoszy oraz pozostałych bóstw, których pamięć stanowi część naszego dziedzictwa. Być może z czasem powstanie tradycyjna słowiańska wioska, w której ludzie poszukujący kontaktu z naturą czuliby się jak u siebie.

Podczas I etapu projektu Wasza ofiarność i nasza determinacja doprowadziła do zakupu działki. W tym czasie dowiedliśmy konsekwencji działania i swojej pełnej wiarygodności. Powoli, sukcesywnie dążyliśmy do celu, którego nie udałoby się osiągnąć bez Waszego zaufania i życzliwości. Widząc dotychczasowe postępy naszych starań, żywimy nadzieję, że podobną przychylność okażecie nam także podczas realizacji drugiego etapu projektu „Rodzimowiercy na swoim – budowa chramu”.

Teren już mamy. Teraz chcemy o niego zadbać i właściwie zagospodarować. Nad przepływającym w granicy działki Liwcem planujemy miejsce ofiarne z paleniskiem, ławami i zadaszonymi, półotwartymi wiatami. W dalszej części podnoszącego się od strony rzeki terenu planujemy budowę świątyni, która służyć nam będzie przy mniej sprzyjającej aurze pogodowej. Stanie się również miejscem wieców i spotkań edukacyjno-kulturalnych (mamy już nawet wstępnie wytypowany projekt architektoniczny, który da się łatwo zaadaptować). Zwracając się o wsparcie tego projektu, nie prosimy o nic dla siebie. Pragniemy wybudować coś, co przez lata służyć będzie nam wszystkim. Wspierając ten projekt wspieracie rozwój miejsca, które już teraz należy do Was. Do wszystkich osób, którym szczególnie bliska jest rodzima, słowiańska wiara i kultura.

Bardzo liczymy na Wasze wsparcie. Twórzcie z nami rodzimowierczą historię! Każde Wasze wsparcie przekazane w ramach odliczenia 1,5% podatku pozwoli nam zrobić krok naprzód. Pamiętajcie, że to co dziś przekażecie, wróci do Was jutro w formie publicznie dostępnego miejsca, z którego sami będziecie mogli korzystać.

Więcej o przebiegu samego projektu dowiecie się z naszego Facebooka: facebook.com/RodzimowiercyNaSwoim

Udostępnij na Fb

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Rodzimowiercy na swoim 19117
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/ rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

wesprzyj indywidualnie

PŁATNOŚĆ PAYU
PRZELEW BANKOWY

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
Rodzimowiercy na swoim 19117

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:

Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu