Dajemy nadzieję ubogim, uzależnionym, bezdomnym!
Wspólnota Dobrego Pasterza KRS: 0000270261 DOPISEK: Punkt Misyjny 17238
  • Miejscowość: Katowice
  • Kategoria: Inna
  • Liczba odwiedzin: 142

Chcesz wesprzeć tego Partnera Fundacji? Rozlicz PIT i przekaż 1.5 % podatku za pomocą darmowego programu.
Pobierz program PIT Wesprzyj przelewem

Dajemy nadzieję ubogim, uzależnionym, bezdomnym!

Jako Wspólnota Dobrego Pasterza razem z Przyjaciółmi od ponad 30 lat prowadzimy Punkt Misyjny - Punkt Pomocy Kryzysowej.

Jest to miejsce pierwszego kontaktu z osobami ubogimi, często w kryzysie bezdomności, uzależnienia oraz beznadziei. Pomagamy osobom uzależnionym od alkoholu, narkotyków oraz innych współczesnych form uzależnienia zachęcając do podjęcia walki o życie w trzeźwości, następnie towarzysząc i wspierając na tej niełatwej drodze. Osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej, nie tylko od strony materialnej ale również emocjonalnej czy duchowej, poprzez towarzyszenie, wspólne szukanie rozwiązań trudnej sytuacji i działanie w wyznaczonym kierunku.

Nasza misją - pierwszym i najważniejszym zdaniem, jest danie OBECNOŚCI! Zauważenie człowieka i jego wartości samej w sobie. Niezależnie od wyglądu, wieku, statusu społecznego, miejsca w życiu, poglądów, wiary, historii czy zdrowia.

Nawiązujemy relacje, poznajemy historię życia na tyle, na ile on sam chce się nią podzielić. A później razem szukamy rozwiązań, jak wyjść z trudnej sytuacji życiowej. I co jest najważniejsze, często po kilku rozmowach czy spotkaniach dana osoba dostrzega to, że jest warta powalczenia o własne, lepsze życie, nabiera MOCY aby podjąć tą niełatwą walkę... I działamy! Krok po kroku... Od ubezpieczenia, skierowania na terapię, znalezienia odpowiedniego ośrodka, spakowanie, zawiezienie lub zakup biletu, korespondencję i wsparcie materialne w czasie leczenia... Aż do samodzielności, w której już tylko patrzymy jak człowiek wzrasta pokonując własne ograniczenia, ciesząc się z każdego kolejnego kroku wykonanego samodzielnie.

Wszystko czym dysponujemy w Punkcie jest tylko i aż przestrzenią do SPOTKANIA SIĘ, od którego często zaczyna się Nowe Życie!

A jak konkretnie jak ta przestrzeń wygląda? Czym ona właściwie jest?

Mieści się na ul. Opolskiej 9 w Katowicach, ale nie jest ona zamknięta w pomieszczeniach... Raczej w CZASIE i SERCU, którym dzielimy się spotykając z osobami ubogimi.

Lecz aby się spotkać trzeba najpierw zaprosić!

I naszym zaproszeniem są czyste ubrania, buty i koce, które zbieramy... Ciepły posiłek, kawa, herbata, proszek do prania, kartka papieru czy znaczek pocztowy...

To wszystko jest tylko zaproszeniem do wielkich rzeczy, jakie się potem dzieją w życiu... Które widoczne są, nie raz dopiero po wielu latach...

Ale my wiemy, że warto inwestować już dziś!

I możemy robić to wszystko... Z największą radością! To, co jest NIEPOLICZALNE i często NIEMIERZALNE!

... I nie chodzi o to, żeby to liczyć, lecz ROBIĆ... Ale abyśmy mogli robić, musimy liczyć na Twoją pomoc.

Udostępnij na Fb

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Punkt Misyjny 17238
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/ rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

wesprzyj indywidualnie

PŁATNOŚĆ PAYU
PRZELEW BANKOWY

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
Punkt Misyjny 17238

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:

Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu