z MIŁOŚCI DO TRADYCJI I FOLKLORU
Koło Gospodyń Wiejskich w Dursztynie KRS: 0000270261 DOPISEK: KGW DURSZTYN 16695
  • Miejscowość: Dursztyn
  • Kategoria: Inna
  • Liczba odwiedzin: 180

Chcesz wesprzeć tego Partnera Fundacji? Rozlicz PIT i przekaż 1.5 % podatku za pomocą darmowego programu.
Pobierz program PIT Wesprzyj przelewem

z MIŁOŚCI DO TRADYCJI I FOLKLORU

Tradycja to rzecz święta - powiadali nasi dziadkowie. Nie trudno się z tym nie zgodzić. Pędzący świat, nowoczesne technologie wypierające rozmowy i kontakt z drugim człowiekiem, powodują nasze zubożenie w interakcjach społecznych. W Dursztynie - maleńkiej wsi na Spiszu 45 lat temu powstało Koło Gospodyń Wiejskich. Już wtedy spiskie gazdynie pragnęły zjednoczyć ludzi, pokazać im, jak wiele radości może dawać przebywanie ze sobą. Dziś Koło działa dalej, pielęgnując tradycyjne wartości i pochylając się nad potrzebami drugiego człowieka. W skład KGW wchodzą kobiety zaradne i wyjątkowe, w różnym wieku, wyróżniające się charyzmą, optymizmem i niekończącymi się pomysłami. Jesteśmy różne, jesteśmy inne, mamy swoje pasje, w innych rzeczach jesteśmy dobre. Jednak przyświeca nam wspólny cel : walka o to, by tradycja nie zaginęła, a człowiek zawsze odnalazł drugiego człowieka w natłoku spraw codziennych.
Pragniemy wychodzić naprzeciwko ludzkim potrzebom, z tego też tytułu organizujemy corocznie Festyn Dursztyński, wspierając przy tym ważne społecznie przedsięwzięcia. W zeszłym roku udało się nam zebrać aż 13 tysięcy złotych na rzecz leczenia dziewczynki z pobliskiej miejscowości chorującej na nowotwór. Wychodzimy do ludzi, do najmłodszych - organizujemy wspólne spotkania z dziećmi ze szkoły i przedszkola, obdarowując je upominkami. Chcemy robić jeszcze więcej i więcej! Mamy masę pomysłów, ale dopada nas brutalna rzeczywistość. Aby dać innym, musimy mieć również swoje zasoby. Organizacja warsztatów, spotkań, szkoleń i imprez kosztuje sporo. Im więcej zainwestujemy w organizację, tym więcej możemy ofiarować ludziom. Tak wygląda świat finansów. Dlatego chcemy prosić Państwa - każdego z osobna, o wsparcie nas w postaci przekazania 1,5% podatku. Dzięki takiemu wsparciu będziemy mogły działać i pomagać! To dla nas najważniejsze!
Z całego serca dziękujemy! Zawsze możecie na nas liczyć!

Udostępnij na Fb

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: KGW DURSZTYN 16695
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/ rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

wesprzyj indywidualnie

PŁATNOŚĆ PAYU
PRZELEW BANKOWY

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
KGW DURSZTYN 16695

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:

Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu