portal internetowy medievalheritage.eu
Janusz Michalew KRS: 0000270261 DOPISEK: Architektura Katowice 15865
  • Miejscowość: Katowice
  • Kategoria: Inna
  • Liczba odwiedzin: 211

Chcesz wesprzeć tego Partnera Fundacji? Rozlicz PIT i przekaż 1.5 % podatku za pomocą darmowego programu.
Pobierz program PIT Wesprzyj przelewem

portal internetowy medievalheritage.eu

Witam

Nazywam się Janusz Michalew, z wykształcenia jestem historykiem i od kilku lat sam zawzięcie pracuję nad stroną internetową poświęconą zabytkom średniowiecza i starożytności. Jest ona dostępna w sieci pod adresem https:medievalheritage.eu

Celem medievalheritage.eu jest przybliżenie zabytków i budownictwa z dawnych czasów poprzez opisy, zdjęcia, plany i rekonstrukcje. W odróżnieniu od innych portali zajmuję się nie tylko zamkami ale także kościołami, klasztorami, budowlami świeckimi, mostami... słowem wszystkimi rodzajami zabytków średniowiecznych jakie przetrwały do naszych czasów (a także tych które nie zachowały się).

Obecnie strona zawiera kilka tysięcy zabytków z terenu Polski, Słowacji, Czech, Łotwy, Estonii, Węgier, Szkocji i Walii (trwają też prace nad Irlandią). Każda budowla jest opisana, ze zdjęciami, większość posiada plany, stare ryciny, rekonstrukcje. Dodałem również słownik pojęć architektonicznych oraz dział z artykułami. Jeśli chodzi o zabytki spoza Polski to jest to obecnie jedyna polskojęzyczna, fachowa, popularnonaukowa strona przybliżająca zabytki z terenu Polski czytelnikom anglojęzycznym. Myślę że pomocna będzie ona także dla osób planujących wczasy, wycieczki. Wszystkie zabytki umieszczone są na mapie google, więc wyszukanie miejsc do zwiedzenia nie sprawia najmniejszego kłopotu. Przy zabytkach staram się też podawać informacje praktyczne np czy zwiedzanie jest możliwe, w jakim stanie zachował się zabytek itp.

Wszelkie wpłaty przeznaczane będą na opłatę serwerów, koszty związane z utrzymaniem portalu oraz zakup literatury fachowej.

Udostępnij na Fb

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Architektura Katowice 15865
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/ rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

wesprzyj indywidualnie

PŁATNOŚĆ PAYU
PRZELEW BANKOWY

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
Architektura Katowice 15865

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:

Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu