Przekaż 1,5% na Badania wzroku dzieci
Fundacja ONYA KRS: 0000270261 DOPISEK: Fundacja ONYA 15296
  • Miejscowość: Kielce
  • Kategoria: Inna
  • Liczba odwiedzin: 263

Chcesz wesprzeć tego Partnera Fundacji? Rozlicz PIT i przekaż 1.5 % podatku za pomocą darmowego programu.
Pobierz program PIT Wesprzyj przelewem

Przekaż 1,5% na Badania wzroku dzieci

Fundacja ONYA pomaga dzieciom z zaburzeniami funkcji wzrokowych takim jak Julka, która nie wiedziała, że nie widzi dobrze, bo nie wiedziała co to znaczy dobrze widzieć.

Przypadkowo wpadała na przedmioty i inne osoby, a te mówiły o niej, że jest fajtłapa. Nadaktywność ruchowa tzw. wiercenie się w ławce albo częste bóle głowy, ani rodzice, ani wychowawca w klasie, nie łączyli z problemami ze wzrokiem. Dziecko, które nie jest w stanie prawidłowo widzieć, nie jest w stanie prawidłowo rozumieć. My rodzice najczęściej słabe wyniki w nauce wiążemy z lenistwem, tymczasem mogą to być problemy z widzeniem. Ani dziecko, ani my tego nie wiemy, dopóki nie wykona się badań. Dziecko może nie mieć koleżanek i kolegów, bo nie rozumie o czym rozmawiają, z czego się śmieją. Nie chce wyjść na głupsze więc się wycofuje. Mniejsze dzieci np. nie chcą jeździć na rowerze, bo potrafią jeździć tylko na czterech kółkach, a przecież ruch fizyczny to też dbanie o zdrowie psychiczne naszych dzieci. Symptomy, które na pierwszy rzut oka nie wskazują na problemy z widzeniem są często mylone z roztargnieniem, słabą inteligencją, słabą motoryką ciała.

Przeprowadzone przez nas badania na grupie blisko 600-set sześciolatków pokazały, że ponad 70% z nich ma problemy z widzeniem, a połowa z nich wymaga pogłębionej diagnozy i terapii wzrokowej. W kilku przypadkach te badania pomogły zdiagnozować wcześniej nierozpoznane inne choroby zagrażające życiu.

Fundacja prowadzi badania przesiewowe dla dzieci w wieku 6-9 lat na terenie przedszkoli i szkół z całej Polski. Aby dalej działać na tak dużą skalę potrzebujemy wsparcia. Wasze 1,5% to pomoc takim dzieciom jak Julka, która dziś jest pod opieką specjalisty. Jest szczęśliwym dzieckiem z gronem przyjaciół, a szkoła stała się miejscem, do którego chodzi z przyjemnością. Wasze 1,5% to również znalezienie dzieci z innymi, nierozpoznanymi przez rodziców problemami.

W roku 2024 chcielibyśmy podwoić liczbę przeprowadzonych badań przesiewowych wśród 6-latków. Z Waszą pomocą - damy radę :)

Udostępnij na Fb

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Fundacja ONYA 15296
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/ rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

wesprzyj indywidualnie

PŁATNOŚĆ PAYU
PRZELEW BANKOWY

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
Fundacja ONYA 15296

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:

Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu