POMOC DZIECIom W MALAWI
YORGHAS Foundation KRS: 0000270261 DOPISEK: YORGHAS FOUNDATION 14154
  • Miejscowość: Warszawa
  • Kategoria: Organizacja
  • Liczba odwiedzin: 419

Chcesz wesprzeć tego Partnera Fundacji? Rozlicz PIT i przekaż 1.5 % podatku za pomocą darmowego programu.
Pobierz program PIT Wesprzyj przelewem

POMOC DZIECIom W MALAWI

Jesteśmy pozarządową organizacją non-profit niosącą pomoc humanitarną i rozwojową w Afryce. W ciągu ostatnich 5 lat pomogliśmy tysiącom mam i dzieci w Tanzanii, Ugandzie, Nigerii, Gambii, Sierra Leone oraz Malawi, gdzie działa zarejestrowany oficjalnie oddział i biuro naszej fundacji. Dbamy o opiekę zdrowotną nad matką i dzieckiem, walczymy z ubóstwem menstruacyjnym, wspieramy edukację najuboższych dzieci w rejonach wiejskich i miejskich slumsach.

Malawi to jedno z najbiedniejszych państw Afryki i świata. 73% dzieci z rejonów wiejskich nie kończy szkoły podstawowej z uwagi na ubóstwo. Wyprawka szkolna, nawet najskromniejsza, często przekracza możliwości finansowe rodziców; dla samotnych matek, dziadków lub opiekunów sierot wydatek rzędu 70 zł na zakup obowiązkowego mundurka jest wyzwaniem ponad siły, a potrzebne są jeszcze buty, plecak, zeszyty, przybory szkolne itp. W szczególnie trudnej sytuacji są dziewczynki, ponieważ z powodów kulturowych - zwłaszcza w rejonach wiejskich - edukacja chłopców stawiana jest na pierwszym miejscu, a wielodzietnych rodzin nie stać na posłanie wszystkich dzieci do szkoły. Za stosunkowo niewielką kwotę możemy umożliwić im naukę i realnie zmieniać ich świat.

Gorąco zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na pomoc dzieciom w Malawi oraz do wspierania naszej działalności statutowej. W YORGHAS FOUNDATION nie ma etatów ani pensji, a otrzymane darowizny trafiają wprost do potrzebujących, co relacjonujemy na bieżąco w mediach społecznościowych i na stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktu i wspólnego pomagania - otwórzmy razem dzieciom drzwi do lepszego życia! ♥

„Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka i jedno pióro może zmienić świat”. (Malala Yousafzai)

Udostępnij na Fb

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: YORGHAS FOUNDATION 14154
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/ rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

wesprzyj indywidualnie

PŁATNOŚĆ PAYU
PRZELEW BANKOWY

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
YORGHAS FOUNDATION 14154

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:

Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu