Na statutową działalność
STOWARZYSZENIE BISKUPIA GÓRKA KRS: 0000270261 DOPISEK: STOWARZYSZENIE BISKUPIA GÓRKA 13360
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Kategoria: Organizacja
  • Liczba odwiedzin: 683

Chcesz wesprzeć tego Partnera Fundacji? Rozlicz PIT i przekaż 1.5 % podatku za pomocą darmowego programu.
Pobierz program PIT Wesprzyj przelewem

Na statutową działalność

Stowarzyszenie Biskupia Górka założyli mieszkańcy tej części historycznego Gdańska w 2016 r. Działamy społecznie na rzecz rozwoju Biskupiej Górki, ochrony i promocji jej unikalnego dziedzictwa kulturowego. Jednym z najważniejszych celów naszej działalności jest rozwijanie społecznej aktywności mieszkańców i zwiększanie ich zaangażowania w sprawy osiedla. Zainteresowanie członków naszego Stowarzyszenia historią Biskupiej Górki zaowocowało założeniem Archiwum Społecznego, w którym gromadzimy dokumenty, fotografie, przedmioty i wspomnienia dotyczące przeszłości Biskupiej Górki. Cześć zbiorów prezentujemy na wystawie stałej w siedzibie i na prowadzonym przez nas portalu www.biskupiagorka.pl w zakładce Archiwum Społeczne. Na kanale YouTube Stowarzyszenia zamieściliśmy wspomnienia 14. mieszkańców (cykl "Opowieści z Biskupiej Górki"), najbardziej popularne ma blisko 4 tysięcy wyświetleń.
Od sześciu lat wraz z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku realizujemy projekt „Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Biskupiej Górce" i co roku ok. 1000 osób bezpłatnie zwiedza naszą dzielnicę i poznaje jej niezwykle ciekawą historię.
Z Fundacją „Latebra” prowadziliśmy w 2019 r. poszukiwania terenowe i udało nam się pozyskać wiele pamiątek po ważnej dla Polaków z czasów Wolnego Miasta Gdańska kawiarni "Cafe Bischofshohe". Prowadzone równocześnie poszukiwania miejsca pochówku Nataniela Wolfa, XVIII-wiecznego naukowca i astronoma, zakończyły się sukcesem.
Biskupia Górka przechodzi obecnie proces rewitalizacji - aktywnie w nim uczestniczymy, dwie nasze członkinie są w gdańskim Komitecie Rewitalizacji. Co roku bierzemy udział w Budżecie Obywatelskim, współpracujemy z Radą Dzielnicy Śródmieście (nasza członkini jest radną). Organizujemy społeczne sprzątania Biskupiej Górki. Zrealizowaliśmy kilkanaście wystaw, debaty, spotkania z ważnymi dla Biskupiej Górki osobami, festyny, bezpłatne zajęcia judo dla dzieci z Biskupiej Górki, rewitalizowaliśmy z mieszkańcami podwórka, założyliśmy i prowadzimy grupy na Facebooku integrujące mieszkańców. Dużo robimy dla popularyzacji twórczości urodzonego na Biskupiej Górce pisarza, dokumentalisty - Brunona Zwarry. W naszej siedzibie utworzyliśmy niewielką wystawę stałą mu poświęconą.
W naszej organizacji nie zatrudniamy nikogo na etacie, działamy społecznie. Żebyśmy mogli nadal to robić, a marzy nam się utworzenie Muzeum Biskupiej Górki, potrzebujemy wsparcia w comiesięcznych opłatach, w tym za użytkowanie lokalu, bez którego nie moglibyśmy pokazywać naszych zbiorów, ani ich gromadzić.

Udostępnij na Fb

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: STOWARZYSZENIE BISKUPIA GÓRKA 13360
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/ rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

wesprzyj indywidualnie

PŁATNOŚĆ PAYU
PRZELEW BANKOWY

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
STOWARZYSZENIE BISKUPIA GÓRKA 13360

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:

Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu