pomożecie?              Niesamodzielni dorośli - dom tysiąca serc...
Beata Byczek KRS: 0000270261 DOPISEK: Przystań Tęczowe Promyki 10313
  • Miejscowość: Chełmno
  • Kategoria: Pomoc socjalna
  • Liczba odwiedzin: 1741

Chcesz wesprzeć tego Partnera Fundacji? Rozlicz PIT i przekaż 1.5 % podatku za pomocą darmowego programu.
Pobierz program PIT Wesprzyj przelewem

pomożecie? Niesamodzielni dorośli - dom tysiąca serc...

Od 1.10.19r.jesteśmy rodzinnym domem dziecka, od 2012r do 30 września 2019r. byliśmy zawodową rodziną zastępczą.

W tej chwili wychowujemy 13 dzieci - 7 dzieci to dzieci z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ.
TROJE DZIECI ma upośledzenie lekkie, TROJE upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym.

Niestety los nie był łaskawy dla naszych dzieci, często pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych, zdarza się że przychodzą do nas dzieci skrajnie zaniedbane. Promyczki cierpią na: FAS, FASD, PADACZKĘ, RAD, PTSD, ADHD, ZABURZENIA SENSORYCZNE, EMOCJONALE, NISKOROSŁOŚC, NIEDOCZYNNOŚĆ PRZYSADKI MÓZGOWEJ, zaburzenia opozycyjno - buntownicze i sensoryczne, ASTMĘ, małogłowia, zagrożenia niedostosowaniem społecznym i wiele innych zaburzeń oraz chorób.

Nasze Promyczki objęte są wczesnym wspomaganiem rozwoju, terapią SI, opieką wielu specjalistów: neurolog, otolaryngolog, nefrolog, urolog, pulmonolog, onkolog, endokrynolog, audiolog, genetyk, gastroenterolog, psychiatra, psycholog, terapeuta niestraszny nam również stomatolog i ortodonta.

Zawsze porównuję „nasze” dzieci do ptaków z połamanymi skrzydłami. My staramy się zaleczyć te rany aby mogły wzbić się na wyżyny swoich możliwości, choć wiemy, że blizny pozostaną. W naszym domu pokazujemy jak „być" rodziną, jak kochać, szanować się, rozmawiać ze sobą a przede wszystkim często pokazujemy dziecku, jak być dzieckiem.
Kochamy to co robimy i gdzie jesteśmy a dzięki pozytywnym zmianom jakie zachodzą w "naszych" dzieciach, jak rozwijają swoje umiejętności, pasje, talenty (dzieci uczęszczają na pływanie, zuchy, zumbę, zajęcia wokalne, piłkę nożną oraz hipoterapię, jazdę konną)- wiemy, że nasza misja ma sens.

STAŁO SIĘ... za namową NASZYCH ANIOŁÓW kupiliśmy na wsi działkę z malutkim laskiem - całość 3000m 2. aby spełnić marzenie Promyczków i zbudować PROMYCZKOWY DOM TYSIĄCA SERC.
WIERZYMY, ŻE znajdą się tam większe pokoiki dla Promyczków, SALKA REHABILITACYJNA i salka dla starszaków. Być może uda nam się mieć konia (domowa hipoterapia dla 6 Promyczków) i alpakę do alpakoterapii. Mamy jeszcze siłę i zapał, na razie to jednak MARZENIA, niestety dla nas są to olbrzymie koszty a bardzo chcemy pomagać Dzieciom.

DO TEJ PORY otoczyliśmy opieką 23 DZIECI, daliśmy IM dom, rodzinę, ciepło, miłość i każdego dnia staramy się przywrócić dzieciństwo... Wszystkie Dzieci odcisnęły swój ślad w naszych sercach, o wszystkich pamiętamy i wspominamy...

Wiele razy udowodniliście, że jesteście naszymi Aniołami, którzy pomagają nam zupełnie bezinteresownie za każdy dar, ciepłe słowa i pomoc z całego serca dziękujemy bez Was byłoby nam trudniej realizować nasze cele.

PRZED NAMI DŁUGA DROGA DO MARZEŃ... WYSZUKALIŚMY JUŻ PROJEKT DOMU... A W PRZYSZŁYM ROKU MARZYMY ABY ZACZĄĆ REALIZOWAĆ MARZENIE I ROZPOCZĄĆ BUDOWĘ. NIESTETY TO OLBRZYMI KOSZT OK. 590 TYŚ.
KOCHANI, Z WAMI MOŻEMY TO ZROBIĆ.
Wierzymy, że Promyczkowy Dom Tysiąca Serc powstanie z pomocą Tysiąca Serc naszych Aniołów.
JEŚLI MACIE POZOSTALOŚCI PO BUDOWIE JESTEŚMY OTWARCI...

Prosimy o 1 % a dla osób, które chcą nam pomóc podajemy nr konta
bank: ING 96105017641000009224095860
w tytule wpłaty: PROMYCZKOWY DOM TYSIĄCA SERC - BUDOWA PROMYCZKOWEGO DOMU TYSIĄCA SERC -WIĘKSZY DOM Z SALKĄ REHABILITACYJNĄ / pomoc dla rodziny zastępczej albo inne cele rodziny

Nr konta dla osób z zagranicy, które chcą nam pomóc aby łatwiej nam było realizować marzenia Promyczków i nasze cele. SWIFT/BIC: INGBPLPW IBAN PL 96 1050 1764 1000 0092 2409 5860
w tytule wpłaty: - pomoc dla rodzinnego domu dziecka/rodziny zastępczej - inne cele rodziny/rodzinnego domu dziecka - PROMYCZKOWY DOM TYSIĄCA SERC - KOCHANI, BUDUJEMY NOWY WIĘKSZY DOM Z SALKĄ REHABILITACYJNĄ...

Każda pomoc na wagę złota, BEZ WAS BĘDZIE NAM TRUDNO, za każdą cegiełkę dziękujemy i jesteśmy wdzięczni Beata i Bogdan z Promyczkami

Udostępnij na Fb

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Przystań Tęczowe Promyki 10313
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/ rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

wesprzyj indywidualnie

PŁATNOŚĆ PAYU
PRZELEW BANKOWY

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
Przystań Tęczowe Promyki 10313

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:

Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu