wkręć sie z nami w pomaganie!zbieraj z nami nakrętki

Pomagamy naszym Partnerom w każdy możliwy sposób! Akcja 1% nie jest jedynym sposobem wspierania Waszej działalności. Od kilku dobrych lat z powodzeniem organizowane są w całej Polsce akcje mające na celu zbieranie plastikowych nakrętek PET z butelek po napojach i wieczek z pojemników po kawie czy paście do zębów. Plastik tego rodzaju jest cennym surowcem, który przekazany do skupu pozwala zdobyć środki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego lub sfinansowanie leczenie dla najbardziej potrzebujących. Akcję zbierania nakrętek prowadzi także nasza Fundacja Studencka „Młodzi-Młodym”.

Wszelkie informacje otrzymasz dzwoniąc pod numer:

570-939-019

Współpracujemy z wieloma placówkami na terenie całego kraju, wśród punktów zbiórki znajdują się szkoły, sklepy, szpitale oraz zakłady produkcyjne. Nakrętki zbieramy do specjalnie zaprojektowanych pojemników. Zakup sprzętu to kwota rzędu kilku tysięcy złotych, dlatego im więcej uda nam się zebrać nakrętek, tym lepiej. Z reguły ekwiwalent specjalistycznego wózka inwalidzkiego to kilka ton surowca.

Pomóż dzieciom, zbieraj nakrętki.

Zbieramy nakrętki dla Tobiasza Niemczyka

Nasz kolejny bohater, dla którego zbieramy nakrętki to 7-letni Tobiasz Niemczyk mieszkający w Częstochowie. Chłopiec urodził się z porażeniem mózgowym 4 kończynowym, spastycznym. Oznacza to zatem, że poruszanie się o własnych siłach, siedzenie a nawet mówienie jest praktycznie niemożliwe. Wraz z porażeniem pojawiła się także padaczka oraz refluks żołądkowo-przełykowy.

Na co dzień Tobiasz to uśmiechnięte, wesołe dziecko, które niczym nie różni się od swoich rówieśników. Najczęściej ogląda bajki, wśród których jego faworytem są "Teletubisie". Bardzo fascynują go także programy kulinarne, oglądane wspólnie z mamą. Chłopiec uwielbia odkrywać nowe dźwięki, jego uwagę szczególnie przykuwają różne instrumenty muzyczne oraz zabawki dźwiękowe.

Rodzice naszego młodego bohatera wciąż potrzebują dodatkowych środków finansowych na leczenie i rehabilitację, a lista rzeczy potrzebnych jest niemała. Najważniejszym zakupem w najbliższej przyszłości będzie z pewnością nowy wózek inwalidzki. Bez jego pomocy Tobiasz nie będzie mógł się poruszać, a w ciągu ostatnich lat chłopiec wyrósł i obecny model jest już dla niego za mały. Zakup nowego wózka powiązany jest także z zakupem nowego fotelika. Potrzebne są także ortezy, specjalistyczny rodzaj protez dla rąk i nóg oraz regularna rehabilitacja, która może dać szansę na poprawę sytuacji chorego.

Stąd prośba do potencjalnych darczyńców o wsparcie dla naszej akcji nakrętkowej. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się choć trochę pomóc Tobiaszowi i jego rodzicom.

Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu