W 2015 roku zwiększy się ulga na trzecie i każde kolejne dziecko

Opublikowano: 20 lipca 2017 img1 (1)

Większe ulgi na trzecie dziecko i kolejne Staramy się na bieżąco informować podatnika o zmianach, jakie ustawodwaca zaprowadza w prawie podatkowym. Szczególnie miłe są te momenty, kiedy możemy poinformować Was o zmianach na lepsze, tak będzie tym razem. Ta wiadomość dotyczy wszystkich tych podatników, którzy odpisują ulgi na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie.

Wzrasta wysokość kwoty Zwiększa się tym samym wysokość 20% ulgi na trzecie i kolejne dzieci. Dotychczasowa kwota ulgi na dziecko trzecie wzrasta do 2.000,04 zł, a na każdą kolejną pociechę przypadać będzie do 2.700 zł ugli (dla porównania poprzednio kwoty te wynosiły kolejno 1668,12 zł i 2224,08 zł). W nowelizacji ustawy przewidzino także wykrzystanie ulg na dziecko w pełnym wymiarze i wysokości. Osobie korzystającej z uli przysługuje zatem prawo do uzyskania kwoty, będącej różnicą pomiędzy kwotą przyslugującą podatnikowi w ramach odliczenia, a kwtoą, jakąodliczał w wypełnianym zeznaniu na druku PIT.

Ulga nie wyższa niż składki na ubezpieczenie zdrowotne Istnieją jednak także pewne ograniczenia – kwota ulgi nie może bowiem być wyższa od łącznej wartości kwot, które podatnik poniósł na składki ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego (które takze są odliczane). Przepisy nabiorą mocy prawnej w nowym, 2015 roku i co ciekawe, stosować je będziemy już w rozliczeniu

Poprzedni post
Powrót
Następny post
POPULARNE NEWSY