Jak wypełnić PIT-28 za 2017 rok?

Opublikowano: 4 stycznia 2018 Jak wypełnić PIT-28 2017/ 2018?

Okres od 1 do 31 stycznia 2018 roku to czas na rozliczenie PIT-28 za 2017 rok. Obowiązek rozliczenia się z PIT-28 dotyczy wiele grup podatników.

Kto powinien wypełnić PIT-28 za 2017 rok?

  • osoby czerpiące przychody w ramach umów najmu i dzierżawy jako osoby prywatne; do tej grupy zaliczamy między innymi osoby wynajmujące mieszkanie, narzędzia, lokale, miejsca na stronach Internetowych; podmiot wynajmu jest własnością prywatną,
  • osoby uzyskujące przychody w ramach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej objętej zryczałtowanym podatkiem; zaliczamy do tej grupy przede wszystkich osoby pracujące w tak zwanych wolnych zawodach, na przykład lekarz.

Jak wypełnić druk PIT-28?

Rozliczenie druku PIT-28 nie powinno stanowić żadnego problemu nawet dla osób, które nie wiele wiedzą na temat podatków. Wypełnić samodzielnie formularz w takim przypadku może być trudno, ale istnieje wiele programów do PIT, które mogą w tym pomóc.

Program PIT-28, który można znaleźć u nas na stronie sprawi, że rozliczenie PITa-28 za 2017 rok przyjdzie Ci z dziecinną łatwością. Wystarczy, że pobierzesz program PIT lub uruchomisz aplikację online. Przez resztę zostaniesz przeprowadzony / przeprowadzona przez PIT Asystenta, który w zależności od sposobów uzyskiwania przychodów wybierze odpowiedni formularz. Po wypełnieniu informacji na temat sposobów zarobkowania i wysokości przychodów, Twoje zeznanie podatkowe zostanie automatycznie wypełnione. Nic prostszego!

Jak wysłać PIT-28 przez Internet?

Programy do rozliczania PIT oprócz łatwego wypełnienia deklaracji oferują również możliwość przesłania gotowej deklaracji podatkowej prosto do Urzędu Skarbowego. Dzieje się drogą elektroniczną poprzez moduł e-deklaracje.

 

Podsumowanie

Jak wypełnić PIT-28 za 2017 rok?
Tytuł
Jak wypełnić PIT-28 za 2017 rok?
Opis
Sprawdź jak wypełnić PIT-28 za 2017 rok. Rozliczenie roczne z wynajmu lub prowadzonej działalności objętej ryczałtem w 2018 roku ze sprawdzonym, bezpłatnym programem PIT.
Autor
Autor
Program PIT - FSMM
Logo autora
Poprzedni post
Powrót
Następny post
POPULARNE NEWSY