Druki pit – jakie zmiany w 2015 roku?

Opublikowano: 20 lipca 2017 img1 (1)

Od nowego roku będziemy już korzystać ze zmienionych i zmodyfikowanych druków PIT. Zmiany obejmą arkusze takie jak PIT-28, PIT-40, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 a także dodatkowe informacje i druczki, takie jak PIT/D, PIT/O, PIT/M, PIT/B, PIT/Z, PIT/ZG i deklracje PIT-16A, PIT-19A oraz PIT-28/A. Dla użytkowników chcących się rozliczyć w formie elektronicznej udostępniona zostanie opcja składania w systemie cyfrowym. W nagłówku wypełnianego formularza będziemy mogli zaznaczyć „Składanie w wersji elektronicznej”.

NIEKTÓRE ZEZNANIA TYLKO W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Niektóre zeznania będziemy wkrótce przesyłać już tylko w wersji elektronicznej. Dla osób starszych może to być jednak nie tyle ułatwienie, co wręcz utrudnienie, szczególnie jeśli nasza babcia lub dziadek nie mieli styczności z obsługą komputera. Wyłączność na rozliczanie elektroniczne dotyczyć będzie druków PIT-11, PIT-8C, PIT-R oraz PIT-40.

NOWE WZORY PIT W 2015 ROKU

Wszystkie nowe wzory PIT oraz druków dodatkowych będzie można stosować od nowego roku. Mocy nabiorą wraz z 1 stycznia 2015 roku. Oczywiście do tego czasu obowiązują nadal stare druki, tak więc jeśli skorzystaliśmy z formularza dostępnego jeszcze w tym roku i złożymy go do pierwszego dnia 2015 roku – nic się nie dzieje i będzie to poprawne działanie.

Poprzedni post
Powrót
Następny post
POPULARNE NEWSY