Co nowego w PIT-38 2016?

Opublikowano: 20 lipca 2017 img005

Jak co roku będziemy rozliczać nasze druki PIT, korzystając z przewidzianych przez ustawodawcę odliczeń i ulg. Zanim zasiądziemy z długopisem i kalkulatorem do papierowego druku, lub też do klawiatury komputera w przypadku e-deklaracji, warto dowiedzieć się jakie zmiany w PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 czy PIT-39 pojawiły się w 2016 roku.

Najważniejsze zmiany w drukach wszyszczególniliśmy w artykułach na podstronach odnośnie poszczególnych druków PIT. W 2016 roku są także jednak zmiany ogólne, które dotyczą wszystkich podatników lub kilku druków jednocześnie. Drobnym korektom technicznym poddane zostały niektóre druki PIT, zmieniły się także zasady korygowania zeznań.

Tutaj zmiana ta dotyczy także PIT-38. W przypadku, gdy podatnik prześle do Urzędu Skarbowego błędnie wypełnioną deklarację, składa on druk korekty. Taki druk składany jest ze wskazaniem, że jest to korekta, przy czym nie trzeba już uzasadnia ć jej dodatkowym drukiem ORD/ZU. Ten rodzaj dokumentu był pisemnym uzasadnieniem przyczyn korekty.

Poprzedni post
Powrót
Następny post
POPULARNE NEWSY