Aktualności2015-03-20

FSMM – co nas wyróżnia, jak działamy?

wizytówka Fundacja Studencka młodzi młodym

Jak już wiecie z poprzednich artykułów, a osobom, które z nami współpracują nawet nie trzeba tego przypominać, Fundacja Studencka Młodzi-Młodym jest organizacją pożytku publicznego (OPP). Za wikipedią zacytujemy zatem, że każda organizacja pożytku publicznego musi prowadzić działalność pożytku publicznego,

choć nie każda organizacja, która prowadzi działalność pożytku publicznego, musi mieć status organizacji pożytku publicznego. My tenże status oczywiście posiadamy, a dzięki temu możemy działać z "nieco większą mocą" niż organizacje statusu nieposiadające. Z organizacją OPP związany jest nierozerwalnie numer KRS, który daje nam możliwość zbierania dla Was pieniędzy, odpisywanych w corocznym zeznaniu podatkowym. Tym właśnie numerem posługują się między innymi potencjalni darczyńcy, podczas wypełniania druku PIT z numerkiem 28, 36 lub 37, a także PIT-36L.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że byliśmy jedną z pierwszych (jeśli nie pierwszą) fundacją, która w naszym rodzinnym mieście Częstochowie rozpoczęła zbiórkę jednego procenta z podatku dochodowego, udzielając w ten sposób pomocy i wsparcia nie tylko dla osób niepełnosprawnych i chorych, ale także dla młodych i zdolnych sportowców, artystów, szkół i uczniów. Daliśmy szansę całemu młodemu pokoleniu na spełnienie marzeń o sportowym sukcesie czy np. lepszej, przyjaznej szkole. Daliśmy także nadzieję i wsparcie dzieciakom niepełnosprawnym oraz w szczególnie ciężkiej sytuacji.

Pomoc i wsparcie dla każdego

Tym, czym wyróżnia się nasza akcja 1% z podatku dochodowego od akcji prowadzonych przez inne fundacje, jest jej uniwersalność. Inne fundacje i stowarzyszenia zbierają wyłącznie na cele charytatywne, w naszej działalności skupiamy się natomiast nie tylko na pomaganiu potrzebującym, ale także na wspieraniu marzeń młodych ludzi. To czyni naszą ofertę atrakcyjną nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale także dla szkół, przedszkoli, klubów i drużyn sportowych. Rejestrować możemy się zarówno jako osoba indywidualna lub jako grupa osób, stowarzyszenia bądź organizacja. Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na leczenie lub rehabilitację? Dołącz do FSMM! Szukasz środków na organizację turnieju koszykówki? Dołącz do FSMM! Chcesz, aby Twoje dziecko mogło rozwijać swój muzyczny talent? Dołącz do FSMM!

Fundacja jest dostępna dla każdego, kto szuka pomocy finansowej, a cel, do którego dąży, zgodny jest z jej statutem. W statucie znajdują się informacje o tym, komu i w jaki sposób możemy pomagać. Potencjalnymi podopiecznymi Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym mogą być zatem uczniowie szkół i uczelni, studenci, dzieci i przedszkolaki, osoby chore i niepełnosprawne, indywidualni sportowcy i kluby sportowe, stowarzyszenia i organizacje na rzecz sportu i kultury, osoby niepełnosprawne, chore oraz w ciężkiej sytuacji finansowej. Wreszcie fundacja wspiera także zwierzęta przebywające w schroniskach i przytuliskach na terenie całej Polski. Tak szeroki zakres działań stawia Fundację Studencką Młodym-Młodym w czołówce najlepszych organizacji tego typu w kraju.

Jak zbierać i przekazywać czyli jak to działa?

Założę się, że wielu z Was myślało zapewne, że aby móc pozyskiwać jakiekolwiek pieniądze, pochodzące z 1% trzeba samemu mieć status lub założyć własną fundację. Gdyby była to jedyna możliwość zdobywania środków z podatku dochodowego, co druga osoba w naszym kraju byłaby prezesem fundacji, a przecież nie o to chodzi. Fundacja jest po to, by reprezentować interesy większej grupy osób. Taki cel przyświecal nam kiedy rozpoczynaliśmy działalność jako mała organizacja, jedna z wielu częstochowskich fundacji. Z roku na rok przyłączało się coraz więcej osób, klubów, szkół i stowarzyszeń. Na dzień dzisiejszy nasza wielka fundacyjna rodzina liczy ponad cztery i pół tysiąca podopiecznych, i wciąż się powiększa. Wyobraźmy sobie, że każda z tych osób zakłada swoją fundację – nie licząc szkół, klubów i stowarzyszeń, to już daje nam ponad cztery tysiące fundacji! Tak więc jeśli szukasz dodatkowych środków, nie musisz zakładać swojej – wystarczy, że zgłosisz się do tej, którą uznasz, że najlepiej zrealizuje Twoje cele i marzenia. My zalecamy postawić na najlepszych i zapraszamy do współpracy.

No dobrze, już wiemy po co są fundacje, komu służą i co to jest KRS. A jak dokładnie zdobywamy dzięki fundacji pieniądze? Spieszymy z odpowiedzią. Mechanizm zbiórki pieniędzy z 1% jest naprawdę prosty. Wybór, jakiego co roku dokonują podatnicy, rozliczający druk PIT jest pomiędzy: oddać w dobre ręce lub zostawić w rękach fiskusa. Należy zatem uświadomić potencjalnym darczyńcom, że warto, że trzeba – że 1% przekazany na szkołę, klub czy chorą osobę to dobry wybór. Do przekazania swojego 1% potrzebne są nam tylko trzy rzeczy:

  • właściwy arkusz PIT (w zależności czy rozliczamy się z przychodu 'z' lub 'bez' pośrednictwa płatnika)
  • numer KRS fundacji (KRS 0000270261 to numer naszej fundacji)
  • dopisek szczegółowy, czyli na kogo konkretnie przekazujemy nasz pieniądze (szkoła, klub, osoba indywidualna, stowarzyszenie itd.)

Dysponując danymi zawartymi na wypełnionym zeznaniu, Urząd Skarbowy przekaże pieniądze do Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym, a my przekażemy zebrane w ten sposób środki Tobie. Tak w dużym skrócie działa. Bardzo proste, prawda?

Przyłącz się do nas i zobacz, jak działamy! Zbieraj 1% razem z nami lub wspieraj naszych podopiecznych. Pamiętaj – to Twój 1% i Ty decydujesz, czy będziesz go zbierał, przekazywał, czy nie zrobisz nic i trafi do budżetu.

 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu