Zbudujmy studnię na Madagaskarze !
Organizacja
Partner fundacji Młodzi-Młodym
Numer Partnera: 25414

Historia
Zbudujmy studnię na Madagaskarze !
Madagaskar znany jest często tylko z filmu animowanego o tym samym tytule.
Jest to wielka wyspa-państwo u wybrzeży Afryki, o unikalnej roślinności i świecie zwierząt.
Brakuje tam wody, żywności, opieki medycznej, szkół; 5 letnie dzieci pracujące w kopalni miki z wynagrodzeniem dziennym o wartości szklanki ryżu… To skrócony opis tego kraju.
Wybudujmy tam wspólnie studnię głębinową!
Ta wyspa jest niemal dwa razy większa od Polski, mieszka tam ok. 25 mln ludzi, a płaca minimalna (o ile ktoś pracuje) to ok. 200 zł/m-c!
Poruszeni jednym z reportaży o tej wyspie postanowiliśmy w jakiś sposób wspomóc ludzi tam żyjących. Wybraliśmy za nasz cel wybudowanie studni głębinowej, bowiem często jedynym źródłem wody są tam płytkie sadzawki, w których się myje, pierze i czerpie z nich wodę do picia. Koszt budowy takiej studni na tej wyspie to kwota rzędu 25 tys. zł.
Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z przychylnością ludzi dobrej woli i ich hojnością.
To nie tylko nasz chrześcijański obowiązek, ale także nasz wspólny interes !
Pomóżmy Afrykańczykom tam na miejscu, w ich ojczyźnie, żeby mogli lepiej żyć i nie byli zmuszeni do emigracji zarobkowej.
Nawiązaliśmy kontakt z ambasadą RP w Kenii, która obsługuje także Madagaskar i za jej pośrednictwem zbudujemy co najmniej jedną studnię.
Nasza malutka fundacja nie ubiegała się dotychczas o środki z funduszu 1,5% albowiem księgowość z tym związana jest kosztowna, ale w tym roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją MM i za jej pośrednictwem prosimy o środki.
Numer KRS naszego partnera to 0000270261 i koniecznie wpiszcie tam gdzie cel szczegółowy: Fundacja im. S. Żeromskiego nr 25414
Bardzo prosimy o wsparcie naszej inicjatywy – każda pomoc udzielona tym głodnym i spragnionym ludziom to dobry uczynek i mniejszy napór imigrantów !
Nasza fundacja działa od 2014 roku, koncentrując się głównie na ochronie dziedzictwa kulturowego i środowiska naturalnego w regionie świętokrzyskim. Trzykrotnie udało się pozyskać niewielkie fundusze, ale przeważnie działamy w oparciu o własne środki i nieodpłatną pracę członków władz fundacji i wolontariuszy. Więcej na www.zeromski.org
Przekaż 1.5% podatku
Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: FUNDACJA IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO 25414
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!
Oświadczenie PIT-OP dla emeryta / rencisty
Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2024 w 2025 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.
Przelew bankowy
Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
FUNDACJA IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO 25414
