Brajan Amelia Martyna Kornelia Pochcioł - 1,5% podatku i wsparcie - Fundacja Młodzi-Młodym
Udostępnij profil

Czwórka Wspaniałych

Brajan Amelia Martyna Kornelia Pochcioł
Rybnik

Osoba , Osoba Niepełnosprawna

Partner fundacji Młodzi-Młodym

#

Numer Partnera: 33137

Obraz z ACF

Historia

Witam zbieramy pieniądze na leczenie i rehabilitację dzieci przez fundację " MłodI Młodym" opp1,5%

Brajan ma 14 lat w kwietniu 2025 roku zdiagnozowano u niego ADHD, Aspergera,niedosłuch centralny dlatego musi korzystać z systemu FM od marca 2025,zabużenia czucia głębokiego, czemu tak późno, bo trafiliśmy na nieodpowiednie osoby na swojej drodze, które twierdziły iż jest wszystko ok.Aktualnie syn jest pod opieką psychiatry i leczymy się od lipca na depresję, która bardzo utrudnia wszystkie czynności dnia codziennego.Jesteśmy pod opieką audiologa niestety prywatnie ponieważ kolejki na NFZ są bardzo długie. Brajan zmaga się z lękami przed grupami ludzi, co nie pozwala mu na występy w zawodach karate, zamyka się w domu, unika miejsc publicznych między innymi wyjście do kościoła,jest to dla niego bardzo stresująca przez ilość ludzi. Nie jest w stanie odpowiadać na lekcji przed całą klasą bo lęk go paraliżuje. Ma wspomaganie nauczania, oraz zalecone terapię z PPP niestety przez nie utworzenie się grup terapeutycznych nie ma możliwości uczęszczania na nie na NFZ.Aktualnie uczęszcza prywatnie na TUS. Niestety mimo pism do PPP syn nie został objęty pomocą psychologiczną, i też musimy znaleźć psychologa prywatnie, co niestety trwa i jest kosztowne. Brajan ma zalecenia pisania na komputerze w szkole z powodu dosgrafi i dysortografii by nauczyciele byli w stanie sprawdzić jego wiedzę, aktualnie używa laptopa siostry.

 Amelia to wspaniała pomocna 12 latka, marzy by zostać chirurgiem plastycznym, lubi gotować. Tuż przed 5 urodzinami wykryto u niej guza mużdżku "gwieździak włosowato-komurkowy" guz nie został usunięty w całości ponieważ istniało duże ryzyko uszkodzenia mózgu, co wiązło się z niedowładem kończyn. Pozostałości guza muszą być sprawdzane czy nie odrastają dlatego jesteśmy pod kontrolą neurochirurga. Amelia ma niedosłuch słuchu centralnego i musi korzystać z aparatu FM od grudnia 2025, okresowo przeciążenia liniowe powodują u niej gól głowy, dlatego zrezygnowała z zajęć gimnastyki, nie może urpawiać sportów ekstremalnych ani sztuk walki oraz sportów urazowych, które mogą doprowadzić do urazów głowy. Skutkuje to u niej obniżeniem nastroju i obniżeniem samooceny.

Martyna to pełna energii i pomysłów 8 latka. W marcu 2025 roku zdiagnozowano w niej ADHD, od małego leczmy ją na astmę oskrzelową, alergię,często miewa infekcje górnych dróg oddechowych. Jest pod opieką psychiatry, przyjmuje leki na ADHD. Uwielbia prace plastyczne, jest w ciągłym ruchu, ma zabużenia czucia głębokiego, uczęszcza na terapię SI niestety prywatnie. 

Kornelia ksywka "słodziak" ma 5 lat ma zdiagnozowany Autyzm, upośledzenie umysłowe, zabużenia mowy, wadę wzroku, alergię na pyłki. Jest pod opieką specjalistów, ma podejżenie wady słuchu, niestety przez Autyzm diagnostyka jest utrudniona ponieważ Kornelia jest nadwrażliwa na dotyk. Potrzebuję pomocy w wszystkich czynnnościach dnia codziennego np. ubieranie, mycie, jedzenie, zasypianie. Uczęszcza do przedszkola terapeutycznego w którym codziennie ma prowadzone terapię różnego rodzaju, chodzi także na fizjoterapię z powodu koślawienia stóp co powoduje u niej nieporadne chodzenie a to częste przewracanie się. Kornelia bardzo nie lubi przebywać w obcych miejscach, w  dużych skupiskach ludzi, hałas powoduje u niej ataki paniki. Dzięki terapi robi duże postępy.

Z góry bardzo dziękuję wszystkim za czas poświęcony na przeczytanie naszej historii i za wszystkie przekazane środki.

Przekaż 1.5% podatku

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Rodzeństwo Pochcioł 33137

Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta / rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2025 w 2026 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

Przelew bankowy

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:

35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.

w tytule wpisując:

Rodzeństwo Pochcioł 33137

Wesprzyj przez PayU

Skorzystaj z szybkich płatności on-line i wesprzyj Partnera.