Fundacja Studencka Młodzi-Młodym
Agata Kosewska KRS: 0000270261 DOPISEK: Agata Kosewska 15221
  • Miejscowość: Radom
  • Kategoria: Osoba
  • Liczba odwiedzin: 404

Chcesz wesprzeć tego Partnera Fundacji? Rozlicz PIT i przekaż 1.5 % podatku za pomocą darmowego programu.
Pobierz program PIT Wesprzyj przelewem

Operacje wydłużania prawej kończyny dolnej w Paley European Institute

Przez moje wady doznałam w życiu wiele bólu i przykrości. Dziś jednak staram się inaczej patrzeć na świat, z nadzieją na przyszłość, szukać pozytywów w każdym dniu… Tym bardziej że pojawiła się dla mnie nadzieja! Seria operacji u doktora Paley pozwoli mi normalnie chodzić, normalnie żyć i opiekować się synkiem. Udało się przejść rekonstrukcję ręki, ale to dopiero początek.

Nie znam innego życia – urodziłam się z krótszą prawą nogą i zdeformowaną dłonią w prawej ręce. Mam niedorozwój kości udowej i zanik stawu biodrowego. Przez to noga jest zdeformowana, a do operacji moja ręka nie spełniała swoich funkcji – nie byłam nawet w stanie nic nią utrzymać.

Agata Kosewska

Gdy miałam dwa latka, po pierwszej operacji musiałam spędzić 6 tygodni w ciężkich gipsach. Potem był wysoki i ciężki but, który spowodował dodatkowe defekty w i tak już zdeformowanej nodze… Kolejna operacja, kolejny ból i tygodnie w łóżku, potem wózek inwalidzki. Dla małego dziecka, a pamiętam to dobrze, było to prawdziwym koszmarem…

W szkole zaczął się najgorszy okres mojego życia… Czułam na sobie wzrok innych dzieci, słyszałam podszeptywania. Byłam zakłopotana i zwyczajnie smutna. Czułam się inna, wykluczona… Dla dziecka to trauma na całe życie.
Dziś świadomość mojej choroby jest zupełnie inna, patrzę na to z innej strony. Życie nauczyło mnie, że bez względu na przeciwności losu trzeba dawać sobie radę. Najważniejsze, to się nie poddawać.

Z butem o podwyższonej podeszwie poruszałam się do ukończenia 10 lat. W tamtym czasie różnica między nogami wynosiła 16 cm. Obecnie to aż 23 centymetry… Poruszam się z pomocą ortezy. Kolejni lekarze odmawiali mi dalszych operacji. Powrócił ból, który utrudnia mi poruszanie się co teraz, kiedy opiekuję się synkiem, jest mi szczególnie potrzebne.
Po tych wszystkich latach zmagań pojawiła się dla mnie iskierka nadziei. Światowej sławy ortopeda Dr Paley, który za sobą ma już wiele udanych operacji może także pomóc i mnie. Mogę być jedną z tych osób, które mają szansę na normalne życie!

Teraz czeka mnie najtrudniejsza i najważniejsza operacja, która otworzy mi drogę do wydłużania nogi. Powinna odbyć się jak najszybciej, bo potem w rocznych odstępach czekają mnie kolejne zabiegi. Koszt wszystkich etapów leczenia to jednak wciąż ponad 300 000 złotych!

Przez te wszystkie, 24 lata mojego życia byłam leczona w ramach NFZ. Za wszystko, za co trzeba było płacić, rodzice płacili z własnej kieszeni. Teraz jednak gdy pojawiła się dla mnie szansa, z całego serca znów pragnę poprosić o wsparcie. To nie tylko zbiórka na operację, ale i na normalne życie, które w końcu mogę mieć... Wierzę, że znajdą się ludzie wielkiego serca, którzy pomogą mi dopisać szczęśliwe zakończenie mojej historii.

Agata

Udostępnij na Fb

Video - Przekaż 1,5% na Agata Kosewska

Udostępnij film na Facebook

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Agata Kosewska 15221
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1,5% możesz za pomocą darmowego programu do PIT!

Oświadczenie PIT-OP dla emeryta/ rencisty

Oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 rok-u dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

wesprzyj indywidualnie

PŁATNOŚĆ PAYU
PRZELEW BANKOWY

Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując:
Agata Kosewska 15221

Naszą najlepszą rekomendacją jest około 7000 zadowolonych Partnerów. Sprawdź sam:

Przewiń w lewo Przewiń w Prawo
 
Kontakt
Masz Pytania?
Zadzwoń -nasi
konsultanci sa do
Twojej dyspozycji
795 795 747 Nr Telefonu